شهدای مسجد ارک/ شهید سید محمد رضا حسینی

شهدای مسجد ارک/ شهید سید محمد رضا حسینی

شهید حسینى در روز اربعین به دنیا آمد. از کودکى به اتفاق مادر که خود از عاشقان اهل‏بیت عصمت و طهارت (علیهم ‏السلام) بود در مجالس مذهبى شرکت مى ‏کرد و از 6 سالگى به همراه پدر در نماز جماعت مسجد حاضر مى‏ شد

بسم الله الرحمن الرحیم

مرورى بر زندگى و خصوصیات شهید:

شهید حسینى در روز اربعین به دنیا آمد. از کودکى به اتفاق مادر که خود از عاشقان اهل‏بیت عصمت و طهارت (علیهم ‏السلام) بود در مجالس مذهبى شرکت مى ‏کرد و از 6 سالگى به همراه پدر در نماز جماعت مسجد حاضر مى‏ شد. روزه گرفتن را از ده سالگى آغاز کرد و به عنوان بسیجى در مسجد فعالیت داشت. همچنین در کلاس‏هاى قرآن شرکت مى‏ کرد.
همیشه با وضو در مجالس عزادارى ائمه معصومین (علیهم‏ السلام) شرکت مى‏ کرد. فرایض دینى را (علیرغم مکلف نبودن) انجام مى‏داد. تمامى اطرافیان و همسایگان از او و اخلاقش به نیکى یاد مى‏ کردند و نزد والدینش از اخلاق حسنه و رفتار نیکش تعریف مى‏ کردند. مستقل و با پشتکار بود و عاشق امام حسین (علیه‏ السلام).
زندگى زمینى این عاشق امام حسین (علیه‏ السلام) در روز 28 بهمن ماه 83 (دو روز پس از واقعه مسجد ارک) به پایان رسید و آسمانى شد.

روز واقعه:
در ماه محرم از شب اول به مسجد ارک مى‏ رفت و پس از ترخیص از محل کار با لباس کار راهى مسجد مى ‏شد. ولى شب پنجم به منزل رفت و لباس‏هاى نوى خود را پوشید و به پاساژ مهستان رفت و یک چفیه مشکى خرید و به مسجد رفت. بعد از حادثه او را به بیمارستان بردند. وقتى پدر و مادرش را دید آنها را دلدارى مى‏ داد و مى‏ گفت اصلاً براى من گریه نکنید حتى بعد از مردن من هم گریه نکنید چون براى عزادارى جدم رفته بودم و در برابر مصائب اهل‏ بیت جدم (علیهم ‏السلام) (این سختى) چیزى نیست. من به عشق امام حسین (علیه‏ السلام) اینطور شدم.

خبرنامه

بزودی...

تماس با موسسه

پورتال موسسه فرهنگی هنری قدیم الاحسان" وظیفه اطلاع‌رسانی و ترویج اندیشه‌ها و آثار حاج منصور ارضی را برعهده دارد.