شهدای زیارت و پیاده روی اربعین اثبات میکند زیارت امام حسین علیه السلام جان برکف و جانباز می‌آفریند

شهدای زیارت و پیاده روی اربعین اثبات میکند زیارت امام حسین علیه السلام جان برکف و جانباز می‌آفریند                    
بیانات حاج منصور ارضی زیارت عاشورای سه شنبه‌های حسینیه صنف لباس فروشان 9 آذر 95


برائت باید انسان را به بندگی خداوند برساند

حقیقت برائت را در زیارت عاشورا می‌توان مشاهده کرد، بدون هیچ تفسیری به دو شرط اینکه عمق زیارت را دریابیم و شرط بعدی نیز این است که دقت داشته باشیم، هدف و مقصد برائت بایدمارابه خداوند برساند. یعنی از آنجا که شروع میکنیم "مِمَّنْ أَسَّسَ أَسَاسَ ذَلِکَ وَ بَنَى عَلَیْهِ بُنْیَانَهُ وَ جَرَى..." تابه آخرین لعن باید الی الله و علیکم اهل البیت باشدهمانطور که در فراز بعدی به آن اشاره می‌شود"مِنْ قِتالِکُمْ بَرِئْتُ اِلَى اللَّهِ وَ اِلَیْکُمْ مِنْهُمْ وَ مِنْ اَشْیاعِهِمْ..." من به سوى خدا و به سوى شما از آن ظالمان و پیروان و دوستانشان بیزارى مى‏جویم.همانطور که به نقشهای افراد مختلف وایادی آنها پرداختیم مشخص شد نقشه دشمنان اسلام در همان زمان تثبیت دین در بین اصحاب رسول الله صل الله علیه و آله تخلیه اسلام از درون بود.

سابقه اجرای نقشه منافقان ومشرکان در طول تاریخ اسلام
در این میان که نقشه دشمنان اجرا شد تنها کسانی که در حلال و حرام مواظبت داشتند پای امیرالمومنین و ائمه اطهار ماندند.اولین قدم دشمنان اسلام برای اجرای این نقشه غصب قدرت اقتصادی اهل بیت یعنی فدک بود، به اصطلاح امروزی قدرت اقتصاد مقاومتی اهل بیت گرفته شد واز کار افتاد،تا جایی که در زمان امام موسی کاظم خلیفه وقت اعلام کرد تا فدک را به اهل بیت بازگردانندولی امام فرمودند حدود فدک همه عالم است!این اتفاق زمانی افتاد که قدرت اقتصادی به طور کامل و فرهنگ غالب مسلمان از اسلام جدا افتاده بود،تا جایی که طلاها را با تبر قطعه قطعه می‌کردند و بین خود تقسیم می‌کردند!
وقتی بخواهند تمدنی را به نابودی بکشند آن جامعه را از درون نابود می‌سازند همانطور که اندلس را توسط شراب و زنان عریان با نقشه‌ی از سوی یهودیان از دست مسلمانان بیرون آوردند، الان هم اگر مسلمانی در کشورهای اروپایی وجود دارد خود را از این آلودگیها دور نگاه داشته است.
تفکری که می‌تواند مارااز هر ضربه ای مصون بدارد فداکردن همه چیز برای امام حسین علیه السلام است
اگر توجه کنیم می‌بینیم در کنار کالای قاچاق و مواد مخدر، مشروبات و معضلات جنسی تمام ذهن جامعه را به خود معطوف نموده است، تنها جایی که می‌توان از این معضلات محفوظ ماند همین هیئات است،هیئتها می‌توانند مرکز مصونیت و بیداری انسان‌ها باشند. شما به سفارشات پیامبر اکرم صل الله علیه و آله نگاه بیندازید می‌بینید یاد امام حسین علیه السلام و سفارش به برپایی عزاداری برای ایشان فصل مشترک سفارش همه ائمه می‌باشد، تا جایی که امام حسن مجتبی علیه السلام خود را خرج امام حسین علیه السلام نمود وغریب ماند تا مردم معطوف به امام حسین علیه السلام باشند.این نگاهی است که کسی نمی‌تواند به آن ضربه بزند ، حتی اگر کسی گناهکار هم باشد در هر کاری با این نگاه می‌تواند تطهیر شود.

توصیه حاج منصور به هیئتهای کوچک و پخش نذورات در بین محله ها
وصیت من به شما هیئتی‌ها این است معلوم نیست تا کی زنده باشیم، این هیئت‌ها را حتی اگر ده نفر هم هستیم حفظ کنیم و از این نترسیم که چند پرچم هیئت کنار هم قرار بگیرند. مگر سی اغذیه فروشی کنار هم باشد می‌گویند چرا این صنف فعالیت می‌کنند؟! صاحبان اندیشه هنری و هنرمندان نیز فهمیده اند مسیر تحول ناگهانی انسانها از هیئات می‌گذرد. برای مثال می‌بینی در فیلمها نیز بالاخره از هیئات برای نمایش محل تحول شخصیتها استفاده می‌شود. پس همه فهمیدند مرکز بیداری همین هیئتها است ، پس تا می‌توانند به این فعالیتها حمله می‌کنند، یکبار قاری را می‌زنند، یک وقت منبری و یک وقت مداح و سینه زن را می‌زنند، شما نگاهی بیندازید به این محیطهای مجازی می‌بینید بی هیچ مشکلی ، بدون هیچ پایه و اساسی به هرکس که می‌خواهند حمله می‌کنند! پس تا می‌توانید مردم را به هیئت‌ها دعوت کنید، آداب رسوم اطعام و برپایی مراسم عزاداری ابا عبدالله را با شکوه و غنی برپاسازید، چون هرکسی تا به هر عمقی از گناه و انحراف پیشرفته باشد با رسیدن به هیئت می‌تواند از راه انحرافی خود باز می‌گردد،اینها بهانه ای است برای هدایت به سوی دستگاه ابا عبدالله الحسین ، شما با فرستادن غذای نذری به در خانه هرکسی با نیت امام حسینی وظیفه دعوت به این دستگاه را انجام داده اید پس هدایت او به خود امام حسین مربوط می‌شود.

پیاده روی اربعین اثبات میکند زیارت امام حسین علیه السلام جان برکف و جانباز می‌آفریند
کسی که گریه کن او پیامبر اکرم و انبیاء است قدرت هدایت هرکسی را دارد پس پای دستگاه ابا عبدالله الحسین به ایستیم و مانگار باشیم. تنها سرمایه ما در زندگی گریه برای امام حسین علیه السلام است ما همانطور که برای ایشان پیراهن سیاه پوشیدیم برای او نیز این پیراهن را در می‌آوریم، باور داشته باشیم عده ای عاشق امام حسین علیه السلام بودندو جان برکف برای زیارت ایشان بودند،منظورم همین شهدای ترور اخیر در حلّه و یا قبل از آن در سامرا نیست، زمانی برای زیارت و عزاداری برای امام حسین باید جان برکف و جانباز می‌بودیم، مثل آن زمان که برای زیارت ایشان باید یک دست خود را قطع می‌کردند و این کار به جایی رسید که خلیفه عباسی دستور داد از بین دو زائر یکی را بکشندو یکی را اجازه زیارت دهندالبته عده ای درستی این واقعه را زیرسوال بردند ولی اتفاقات این چندساله در پیاده روی اربعین اثبات نمود هنوز هم در بین انسانها برای زیارت و عزاداری ابا عبدالله الحسین عده ای زیادی جان برکف وجود دارند که جان خود را نثار امام حسین علیه السلام می‌کنند.

نظرات

ارسال نظر

پست الکترونیک شما در بخش نظرات عمومی منتشر نخواهد شد.