با آزاد شدن حلب به یاد خاطرات آزادی خرمشهر افتادیم

با آزاد شدن حلب به یاد خاطرات آزادی خرمشهر افتادیم

بیانات حاج منصور ارضی در زیارت عاشورای حسینیه لباس فروشان 30 آذر 95 در باب ولادت پیامبر اکرم و زیارت ایشان


ویژگیهای زیارت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله
اگر اجازه بدهید باید بگویم که ما خیلی از زیارت پیامبر اکرم صل الله علیه و آله دور هستیم ، همین ترجمه این زیارت را هم بخوانیم خیلی مهم است زیارت حضرت که از دور بیان شده ، زیبایی در آن نهفته است اول از همه اظهار توحید و خدا شناسی است ، در حالی که زیارتهای دیگر با سلام شروع می‌شود ویا شکلهای دیگر ... در حالی که شما در زیارت پیامبر اکرم با شهادت به وحدانیت زیارت را آغاز می‌کنید ،یعنی شما ابتدا باید خود را از شرک پاک بسازید سپس وارد وادی زیارت شوید و نکته بعد این است ، این زیارت با آنکه از دور است ولی غسل هم دارد و باید این غسل را داشته باشید. در حالی که شما با زیارت عاشورا به زیارت امام حسین علیه السلام می‌روید ولی برای آن تاکیدی بر غسل نشده!

بجا آوردن زیارت پیامبر حتی بعد از روز ولادتشان تاثیراتی بر دل و جامعه دارد که خودتان باید متوجه شوید
نکته‌ی بگویم شما می‌توانید تمام غسل‌ها و یا اعمال مستحبی خود را با نیت زیارت اهل بیت انجام دهید و همین طور می‌توانید زیارت اهل بیت را به شکل قضا به جا بیاورید این کار اثراتی دارد که خودتان می‌فهمید یعنی یک وقتی می‌توانی به نیت غسل زیارت اهل بیت که از یادتان رفته این عمل را به جا بیاورید ولی مهم این است که اول باید از شرک پاک شد سپس آن را ابراز کرد یعنی بگویی "أشْهَدُ أنْ لا إلهَ إلَا اللّهُ وَحْدَهُ لا شَریکَ لَهُ "و این اثر خود را دارد سپس بگوییم "اَشْهَدُ اَنَّ مُحَمَّداً عَبْدُهُ وَرَسُولُهُ " یعنی برای خداوند شریکی قائل نیستیم و پیامبر خدا را عبد و رسول او می‌دانیم پس وقتی که سر کرده همه عالم عبد و رسول خداوند است همه اهل بیت علیه السلام نیز همین راه را می‌روند.

حوائج خود را بیشتر به خدمت پیامبر خداوند صل الله علیه و آله ببریم
"اَشْهَدُ اَنَّهُ سَیِّدُ الْاَوَّلینَ وَالْاخِرینَ" پس سرور و آقای حضرت آدم تا نوح با قومشان و حضرت ابراهیم و عیسی بن مریم و حضرت موسی (علی نبینا صل الله علیه و آله) چه کسی می‌تواند باشد؟ باید گفت پیامبر ما کسی است که به همه اینها دستور می‌دادند و یقین داشته باش در گرفتاری‌های ما کسی که با دستور او حوائج ما مرتفع میشود ایشان است در حالی که ما حوائج خودمان ، جامعه و مملکت خود را به پیش او باید ببریم ،حتی پیروزی هایی را که در ید ایشان است را از ایشان بخواهیم .
تاکید دوباره زیارت به "وَاَنَّهُ سَیِّدُ الْاَنْبِیاءِ وَالْمُرْسَلینَ" سیادت و سروری پیامبر اکرم بر همه انبیاء اولی العظم و غیر اولی العظم نشانه التجاء به ایشان حتی در قیامت هم می‌باشد. یکی از اعتقادات ما در معاد و قیامت همین التجاء دیگران به پیامبر اکرم می‌باشد چراکه در روزی که هرکسی به دنبال پناهگاهی می‌گردد پیامبر اکرم صل الله علیه و آله ندای وا امتا سر می‌دهد، پس فقط مسلمانان، اُمت ایشان نیستند و انبیاء و اولیاء در پناه او می‌آیند. آنجا است که احترام به حضرت زهرا سلام الله علیها آشکار می‌شود چرا که از همان طفولیت به ایشان احترام می‌گذاشتند. 

آزادی حلب خاطرات آزادی خرمشهر را برای ما با شهدای آن زنده کرد
 در این ماه ربیع وقت خوبی است که این اتفاقاتی بیفتد. در واقع همانطور که با آزاد شدن حلب به یاد خاطرات آزادی خرمشهر افتادیم به یاد شهدای این پیروزی‌ها باشیم انشا الله از این زیارت خوانی‌های ما تا هروقتی که هستیم ثوابی برای آنها برسد حتی باید یادی از شهدای قبل از انقلاب هم داشته باشیم چراکه در مظلومیت و سکوت به شهادت رسیدند.
دعا کنیم چراکه جامعه ما در سخت‌ترین امتحانات قرار دارد به شکلی که مومنین هم ممکن است امید خود را ازدست بدهند ،انتقاد کنید دانشجو ، وکیل و مجلسی و غیر مجلسی اما توجه داشته باشید که به اعتقاداتمان ضربه وارد نشود، و دشمن هم همین را می‌خواهد. یعنی اهل هیئت که امیدش به اهل بیت علیهم السلام بود نیز امید خود را از دست بدهد. حرف براین است که من و شما نباید در این محل از دست برویم(امید خود را به اهل بیت از دست بدهیم) البته خیلی‌ها با انتقادات و تاثیرات آن به شکلی اثر گذاشتند که اعتقادات از بین می‌رود ویا تغییر کرده است.

خبرنامه

بزودی...

تماس با موسسه

پورتال موسسه فرهنگی هنری قدیم الاحسان" وظیفه اطلاع‌رسانی و ترویج اندیشه‌ها و آثار حاج منصور ارضی را برعهده دارد.