در لیله قدر قانع نشوید به یک قبولی توبه ، بگویید ما را مقیم در خانه امیرالمومنین قرار دهید.

در لیله قدر قانع نشوید به یک قبولی توبه ، بگویید ما را مقیم در خانه امیرالمومنین قرار دهید.                    
بیانات حاج منصور ارضی در مناجات شبهای ماه رمضان 1438 هجری قمری مسجد ارک شب بیستم

اَعُوذُ بِاللّهِ منَ الشّیطانِ الرَّجیم
بِسْمِ ٱللّهِ ٱلرَّحْمنِ ٱلرَّحِیمِ
الْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ اَلْحَمْدُ لِلّهِ بِجَمیعِ مَحامِدِهِ کُلِّهَا عَلی جَمیعِ نِعَمِهِ کُلِّها

توصیه‌ها و وصایای امیرالمومنین در آخرین لحظات عمر گران قدر خود به امام حسین علیه السلام
در ساعات پایانی عمر گران بهای خود امیرالمومنین علی علیه السلام به فرزند خود ابا عبدالله الحسین می‌فرمایند:
" وکَلمه الحَقّ فی الرِّضا والغَضَب" (تحف العقول،ص136)
تو را سفارش می‌کنم به حق  گوئی در خشنودی و خشم.
این نصیحت امیرالمومنین مسئله‌ی مبتلاءبه برای ما شیعیان است ، شاید در خشنودی خودر ا کنترل کنیم ولی در خشم و افسردگی کنترل خود را از دست می‌دهیم. اصلاً طرف الکی خوش است، وقت نماز مشغول تلفن همراه است... در خشم همه که عصبانی می‌شویم و اگر بگویی آقا این کلام و یا جمله که گفتید حق نیست می‌بینی با خود تو هم درگیر می‌شود. یعنی حق این است که حرفی نزنی که بعد خودت آن را تکذیب کنی و یا بگویی بعد از بررسی اشتباه بودن آن مشخص شد. هیچ وقت در این امور عقل خود را فدای احساسات خود نکن. 
امام حسین علیه السلام در توصیف امام علی علیه السلام فرمودند:
"همه نزد او در حق، مساوی بودند"( الطبقات الکبری، ج 1)
ویا در جایی دیگر در مورد حق امیرالمومنین امام على علیه السلام می‌فرمایند:
"بعد از من با خوارج نجنگید (آنان را نکشید)؛ زیرا کسى که طالب حق باشد و به آن نرسد، با کسى که جویاى باطل باشد و به آن دست یابد، یکسان نیست."(نهج البلاغه صبحی صالح ص94) این یعنی هنوز هم عده ای از خوارج اطلاعی ندارند و خبر از چیزی ندارند پس نباید آنها را کشت.
و دشمن قرآن به حق نشان میدهددارد کار میکند مگر وقتی که مالک اشتر نزدیک خیمه‌های معاویه شمشیر میزد به او پیغام عقب نشینی ندادند؟! اگر برنمی گشت که شمشیر بر امیرالمومنین در خیمه فرماندهی خود کشیده بودند! گفتند ما با قران هستیم، تا جایی که امیرالمومنین فرمودند من خود قرآن ناطق هستم به من گوش فرادهید در لشگر اسلام کسی حرف او را گوش نکرد... 
سخت‌ترین دهه زندگی امام خمینی ره سالهای 60 بود، وقتی که منافقین آیه‌های قرآن را خرج خود می‌کردند،مثلاً گروه فرقان برایشان ثابت شده ومعتقدبودند که امثال مطهری خارج از دین هستند.
امیرالمومنین علی علیه السلام هنگام معرفی مالک اشتر به مردم مصر چنین نوشت:
" أَطِیعُوا أَمْرَهُ فِیما طابَقَ الْحَقَّ فَإِنَّهُ سَیْفٌ مِنْ سُیُوفِ اللّهِ"(نامه 38نهج البلاغه)
و از او مادامی که فرمانش مطابق حق است، اطاعت کنید که او شمشیری از شمشیرهای خداوند است.

از ابتدای انقلاب در یک جنگ تمام عیار فرهنگی-اقتصادی بودیم و محور اصلی مردم بودند
خب از مالک اشتر که منصوب شده خود امیرالمومنین است تا زمانی که مطابق حق فرمان می‌دهد باید اطاعت کرد... چگونه می‌خواهند از فردی اطاعت کنیم که دیگر طبق دستور مراجع و یا رهبری نمی‌خواهند عمل کند؟! وقتی مراجع گزارش مخالف خود را با سند 2030 می‌دهند و رهبری اعلام می‌کند این سند دیگر ارزش ندارد.
38 سال است ما در یک مبارزه اقتصادی قرار داریم و مردم در این شرایط زندگی کردند، به دروغ گفتند سایه جنگ برسر ما می‌آید! اما رهبری می‌فرمایند در وسط جنگ فرهنگی قرار داریم بیایید از صفحات مجازی خود برای دفاع از دین استفاده کنیم هرکس انجام داده خدا خیرش دهد. ولی همه ما مصرف زده محیط مجازی شدیم.

توصیه‌های حاج منصور ارضی برای لیالی قدر
اعمال لیله القدر را رعایت کنیم و هرکس در این شب هرجا بود و دلش شکست ما را نیز دعا کند، ما بیشتر در خطر هستیم (تیریبون دارها) چون با کلامی زیر بلیط غیر حق می‌رویم و داستان دیگری می‌شود، گوینده‌ها و خواننده‌ها را در این شبها دعا کنید تا از انحراف دور باشند، انحراف در خواننده و گوینده کار را خراب میکند. همیشه من شبها می‌نشینم و برای خودم گریه میکنم، نگرانی من این است اگر این شبها که می‌فرمایند به اندازه کل ماه رمضان و شب آخر به اندازه کل ماه رمضان افراد را می‌بخشند ما را نبخشند چه کنیم؟در لیله قدر قانع نشوید به یک قبولی توبه ، بگویید ما را مقیم در خانه امیرالمومنین قرار دهید. 

نظرات

ارسال نظر

پست الکترونیک شما در بخش نظرات عمومی منتشر نخواهد شد.