شهادت محسن حججی تمام رذائل و ناپاکی‌ها را از جامعه دور کرده و همه را یکباره به خود آورده است.

شهادت محسن حججی تمام رذائل و ناپاکی‌ها را از جامعه دور کرده و همه را یکباره به خود آورده است.

بیانات حاج منصور ارضی در زیارت عاشورا روز بیست و دوم ذی‌القعده مورخ بیست و چهارم مرداد ماه ۱۳۹۶ حسینیه لباس فروشان


بسم الله الرحمن الرحیم

بیاییم از تجربیات زندگی خود و دیگران برای بهبود آخرت‌مان درس بیاموزیم. 
عرض شد طبق حدیث پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله درخصوص صد و سه خصلت مومنین، سومین خصلت مومن را " کَثِیراً عِلْمُهُ " دانستند و علم و دانش را به هر میزان هم که داشته باشیم باز هم در این دنیا کم است. می‌توان از راه درس‌های دینی، تجربیات اجتماعی و یا علوم دیگر طلب علم کرد اما باید توجه داشته باشید ابتدا و انتهای علم باید خداوند باشد. بسیار افرادی بودند که به دنبال علم رفتند ولی هم خودشان و هم زندگی‌شان تباه شد.
سوالی که پیش می‌آید این است بهترین علم چیست؟ در جواب این سوال امیرالمومنین علیه السلام می‌فرمایند: " خَیرُ العِلمِ مانَفَعَ " بهترین علم آن است که مفید باشد. بهترین دانش آن است که به کار هدایت و رستگاری تو آید و بدترین دانش آن است که آخرت خویش را با آن تباه گردانی. (شرح غرر الحکم) " علمی که انسان را فقط به دنیا برساند آخرش پوچ و هیچ است. شاید انسان به مال و ثروت دست پیدا کند ولی زخرف دنیا است. اوج این علم و دانش می‌شود شهرت و معروف شدن، حالا می‌خواهد کاذب باشد یا حقیقی. 
عده‌ای برای اینکه به شهرت برسند هر کار انجام می‌دهند و هر حرفی را بیان می‌کنند حتی به دستگاه امام حسین علیه السلام ناسزا می‌گویند تا به شهرت برسند. منتهی ما باید از این رفتارها درس بگیریم، از اعمال خود و دیگران باید تجربه به دست بیاوریم. با توجه به تجربیات و عملکرد دیگران می‌توانیم از تکرار اشتباهات جلوگیری کنیم. بعضی افراد منتظر هستند کسی کاری را انجام دهد و آن‌ها هم همین کار را انجام دهند، بی‌توجه به اتفاقی که برای نفر قبل افتاده فقط تکرار می‌کنند. ما نباید زندگی و نگاهی بی‌هدف و نامشخص داشته باشیم. بیاییم از تجربیات زندگی خود و دیگران برای بهبود آخرت‌مان درس بیاموزیم. این نگاه موافق نظر و مصداق روایت امیرالمومنین علیه السلام است که می‌فرمایند بهترین دانش آن است که در کار هدایت و رستگاری تو را یاری دهد.

شهادت محسن حججی تمام رذائل و ناپاکی‌ها را از جامعه دور کرده و همه را یکباره به خود آورده است.
تفاوت انسان‌ها اینجا مشخص می‌شود، شبه‌الرجال و رجال اینجا مشخص می‌شود. برای مثال همین جوان بزرگ‌مرد و سردار اسلام شهید جاوید محسن حججی چطور با خدا معامله کرده است؟ شهدای زیادی را سر بریدند ولی شهادت ایشان است که نام مدافعان حرم را بر سر زبان‌ها انداخته است. خون‌های زیادی تقدیم اسلام و انقلاب شده است اما شهادت ایشان تمام رذائل و ناپاکی‌ها را از جامعه دور کرده و همه را یکباره به خود آورده است. این همه بزرگان و علمای ما به شهادت رسیده‌اند که البته در وقت خود اثر داشته است ولی شهادت این جوان همه دل‌ها را سوزانده و به خود آورده است. این جوان کاری که انجام داده علم داشته و با علم قدم در این سفر نهاده است و اثبات این ادعا هم همین فیلم‌ها و عکس‌هایی است که از ایشان انتشار یافته است. 
به یاد دارم در دوران دفاع مقدس به نقده رفته بودم که یک کامیون اجساد مطهر شهدا را آورده بودند که این رزمندگان را با سیم بکسل سر بریده بودند -توسط گروهک کومله و ضد انقلاب- به شکلی این مصیبت سخت بود که کسی برای شناسایی و یا خواندن پلاک‌ها نمی‌رفت همه بهم ریخته بودند.
حرف بر این است واقعاً اگر برای کاسبی هم می‌خواهید اقدام کنید مختصری از مکاسب را بیاموزید تا بدانید چگونه یک معامله صحیح و حلال صورت می‌پذیرد. درحال‌ حاضر آن‌چنان معامله‌ها به سوی ربوی بودن پیش می‌رود که هرکس حلال و حرام برایش اهمیت دارد باید به کسب علم اقدام کند، حتی کارمندان. توجه کنید همین که می‌گویی من حقوقم نمی‌رسد یعنی خدا را رزاق نمی‌دانی، مراقب باشید به انحراف نیفتید.

خبرنامه

بزودی...

تماس با موسسه

پورتال موسسه فرهنگی هنری قدیم الاحسان" وظیفه اطلاع‌رسانی و ترویج اندیشه‌ها و آثار حاج منصور ارضی را برعهده دارد.