معلوم می‌شود در این ایام زیارت مخصوص حضرت رضا علیه السلام از مهمانان حضرت به‌صورت مخصوص پذیرایی می‌شود.

معلوم می‌شود در این ایام زیارت مخصوص حضرت رضا علیه السلام از مهمانان حضرت به‌صورت مخصوص پذیرایی می‌شود.

بیانات حاج منصور ارضی در شب زیارت مخصوص امام رضا علیه السلام مورخ بیست و چهارم مرداد ماه ۱۳۹۶ حسینیه حضرت موسی بن جعفر علیه السلام مشهد


اَعُوذُ بِاللّهِ منَ الشّیطانِ الرَّجیم بِسْمِ ٱللّهِ ٱلرَّحْمنِ ٱلرَّحِیمِ الْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ اَلْحَمْدُ لِلّهِ بِجَمیعِ مَحامِدِهِ کُلِّهَا عَلی جَمیعِ نِعَمِهِ کُلِّها

خداوند یک بخش خصوصی برای هدایت و راهنمایی مومنین و شیعیان قرار داده که آن ایام الله است. 
اگر در باب وسایلی که خداوند برای هدایت مردم فراهم می‌کند دقت کنید؛ می‌بینید کسی در قیامت نمی‌تواند بهانه داشته باشد که من وسیله‌ای برای هدایت نداشتم. زمانی که به سیر خلقت انسان و شرح آن توسط خداوند توجه می‌کنید؛ از نطفه، علقه و مضغه شروع می‌کند تا به کمال انسانی می‌رسد و خود خداوند بر این کار درود می‌فرستد. این یعنی در تمام مسیر هدایت علائمی قرار داده که برای هدایت عموم مردم روشن است. کسی که می‌خواهد این علائم را نادیده بگیرد خودش را در ظلالت کامل قرار می‌دهد. حالا بخش خصوصی هدایت کجاست؟ خداوند یک بخش خصوصی برای مومنین و شیعیان قرار داده و آن ایام الله است. ایام الله در ماه ذی‌القعده اول ماه و بعد از آن یازدهم ماه و ایام زیارت مخصوص می‌باشد. این ماه شرایط عجیبی دارد. مانند نماز یکشنبه‌های ذی‌القعده که نمی‌دانم آیا خوانده‌اید یا نه؟ برای خواندن این نماز باید ابتدا غسل به نیت نماز یکشنبه ماه ذی‌القعده انجام دهید سپس دو نماز دو رکعتی که در هر رکعت پس از حمد سه مرتبه سوره توحید و یک مرتبه معوذتین را می‌خوانید. و پس از پایان نماز هفتاد مرتبه نماز استغفار می‌کنید و یکبار ذکر " لاحول و لاقوه الا بالله " و سپس دعای یا عَزِیزُ یا غَفَّارُ اغْفِرْ لِی ذُنُوبِی وَ ذُنُوبَ جَمِیعِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْمُؤْمِنَاتِ فَإِنَّهُ لَا یغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلَّا أَنْتَ " را می‌خوانید. سه هفته از این نماز گذشته و فقط یک هفته دیگر باقی مانده است. این‌گونه استغفار را در کمتر دعایی داریم. البته در زیارت امین الله نزدیک به این فراز را بیان می‌کنیم " اِغْفِرْ لاِوْلِیاَّئِنا وَکُفَّ عَنّا اَعْداَّئَنا " خدایا استغفار می‌خواهم برای هرکس که با من دوست است، یعنی می‌توانیم برای هزاران نفر طلب مغفرت داشته باشیم و از همه جنایتکاران و دشمنان ما را دور کن. حتی ثواب سلام بر امام حسین علیه السلام به شهدای دیگر نیز می‌رسد و همچنین برائت از دشمنان ایشان نیز الان به داعش هم می‌رسد. حتی برای دشمنی او نیز در زیارت امین الله بیان می‌شود " وَاشْغَلْهُمْ عَنْ اَذانا " به زبان ساده می‌فرماید دشمن را مشغول خودشان کن. 

معلوم می‌شود در این ایام زیارت مخصوص حضرت رضا علیه السلام از مهمانان حضرت به‌صورت مخصوص پذیرایی می‌شود. 
ماه ذی‌القعده که اولین ماه حرام است باید در آن از جدال دوری کرد. حتی بزرگان می‌گویند اگر صحبت و مناظره‌تان به جدال می‌رسد آن را کنار بگذارید و ادامه ندهید. ایام الله این ماه علاوه بر ولادت و جلوه‌های ولایت امام رضا و حضرت معصومه علیهما السلام، دعوت خصوصی جضرت موسی بن عمران علیه السلام نیز از اول این ماه است. سی روز که تمام می‌شود، ده روز دیگر نیز به آن اضافه می‌شود که باید نماز ماه ذی‌الحجه را بخوانید. 
آیا شما با آمادگی و نیت به زیارت امام رضا علیه السلام آمده‌اید؟ این همه تدارک دیده شده تمام حاجیان برای استفاده ده روز ذی‌الحجه به مکه و مدینه می‌روند و همه این آداب حساب و کتاب دارد. حالا در محضر حضرت علی بن موسی‌ الرضا علیه السلام با نیت و استغفار بیایید. سعی کنید در این ایام ۱۰۰۰ بار استغفار بگویید. این ایام خیلی مهم است حواستان باشد چه زیارت مخصوصی حضرت و چه دحوالارض، خودتان را آماده کنید. یک قسمت از این ایام الله این است که این ایام یا زمان حرکت امام رضا از مدینه است و  یا زمان شهادت حضرت می‌باشد. توجه کنید نماز زیارت و عرض صلوات برای حضرت امام رضا و والدین‌شان علیهم السلام را فراموش نکنید. زیارت مخصوص فقط برای امام رضا علیه السلام گفتند و برای امام حسین علیه السلام زیارت مطلقه می‌باشد. پس از این فرصت استفاده کنید و به زیارت بپردازید، معلوم می‌شود در این شب به شکلی مخصوص از مهمان‌های حضرت پذیرایی می‌شود. 

سعی کنید خودتان را از بدی‌ها دور کنید و رو به این خاندان بیاورید.
یا امام رضا علیه السلام خیلی دلم می‌خواست آلوده به خدمت شما نرسم و یک زیارت با حالتی مطهر و پاک داشته باشم. ولی وسایل زیادی برای منحرف کردن مومنین وجود دارد. خدا نکند یک شایعه درست شود تا بیاییم تحقیق و شناسایی کنیم آبروی طرف رفته است. پس به مردم دل نبندیم چون یک روز هستند و یک روز نیستند. این خاندان هستند که آبرو می‌دهند، آبرو نگه می‌دارند و آبرو می‌خرند. اصلاً هیچ وقت زیارت ائمه را با هم تطبیق ندهید که زیارت کدام امام بالاتر است. آن شخص از امام جواد علیه السلام پرسید به زیارت کربلا بروم یا به زیارت پدرتان که حضرت با صدایی رسا می‌گویند به زیارت پدرم برو. این خاندان سبب‌های هدایت  " أَعْلامِ التُّقَى " هستند. فقط سعی کنید از بدی‌ها خودتان را دور کنید و رو به این خاندان بیاورید، در این سه روز سعی کنید به زیارت امام رضا علیه السلام بیایید.
به نمازهایتان توجه کنید و اولین چیزی که بررسی می‌شود نماز است. به زبان امروزی کارت ملی بندگی شما نماز است. 
من خاطره شهدای نقده را برایتان گفته‌ام، سوال من این است که این جوان چکار کرده و چه تابلو بندگی را برای خداوند و اهل بیت علیهم السلام رونمایی کرده است؟ این را باید بفهمیم، چطور با خانواده خود خداحافظی می‌کند. برای بعضی‌ها بوسیدن دستان و پاهای والدین سخت است حتی اگر آنها فوت کرده‌ باشند قبر آنان را نمی‌بوسند و خیلی برایشان افت دارد. حالا چنین انسانی در مقابل یک مشت داعشی خون‌خوار که قرار می‌گیرد آن‌قدر محکم است که حتی نمی‌توانند او را تخلیه اطلاعاتی کنند و سپس سرش را می‌برند. اثر خون این شهید می‌شود که روسیه هم گفته است انتقام این جوان را می‌گیرد. روی نیت‌های‌ خود خیلی کار کنید خالص باشد.
برای زیارت در این ایام جمعا هزار مرتبه استغفار و صد مرتبه الله اکبر فراموش نشود و بعد ذکر " یَا مُعْطِیَ السَّائِلِینَ " نباید از سر زبان بیفتد. دوست بازی و توجه به دیگران را کم کنید. 
امام حسین علیه السلام غریب بودند اما امام رضا علیه السلام غریب‌الغربا هستند. وقتی به سرزمین ایران آمدند شیعیان خوشحال گشتند ولی همین شیعیانِ پارکاب باعث شدند حضرت غریب‌الغربا شوند. چرا که دشمن ایشان مامون لعن الله علیه بود که با مکر و حیله فراوان با طرح اعلام ولیعهدی حضرت می‌خواست آبرو‌ی امام را ببرد و شیعیان را از امام برگرداند. که امام رضا در نامه‌ای که هم‌اکنون  نیز هست اعلام کردند که مسئولیتی در حکومت ندارند ولی خیلی از مردم فریب خوردند.
خدا نکند که ما هم بی‌توجه به امام رضا علیه السلام باشیم.

خبرنامه

بزودی...

تماس با موسسه

پورتال موسسه فرهنگی هنری قدیم الاحسان" وظیفه اطلاع‌رسانی و ترویج اندیشه‌ها و آثار حاج منصور ارضی را برعهده دارد.