خداکند ما بتوانیم جز یاری دهندگان به حضرت زینب سلام الله علیها و امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف باشیم.

خداکند ما بتوانیم جز یاری دهندگان به حضرت زینب سلام الله علیها و امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف باشیم.

بیانات حاج منصور ارضی در زیارت عاشورا روز یازدهم محرم الحرام مورخ دهم مهر ماه ۱۳۹۶ حسینیه لباس فروشان


بسم الله الرحمن الرحیم

تا قیامت هر فردی که حواسش به امام حسین علیه السلام باشد اصلا بحث دین نیست، دشمنان را لعن می‌کند. 
در ادامه بحث زیارت مطلقه اول امام حسین علیه السلام به اینجا رسیدیم " لُعِنَتْ أُمَّةٌ قَتَلَتْکُمْ وَ أُمَّةٌ خَالَفَتْکُمْ وَ أُمَّةٌ جَحَدَتْ وِلایَتَکُمْ وَ أُمَّةٌ ظَاهَرَتْ عَلَیْکُمْ وَ أُمَّةٌ شَهِدَتْ وَ لَمْ تُسْتَشْهَدْ الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَ النَّارَ مَأْوَاهُمْ وَ بِئْسَ وِرْدُ الْوَارِدِینَ وَ بِئْسَ الْوِرْدُ الْمَوْرُودُ وَ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ " ملعون باد امتى که شما را کشت و امتى که با شما مخالفت نمود و امتى که ولایت شما را انکار کرد و امتى که علیه شما یکدیگر را پشتیبانى نمود و امتى که حاضر بود و شهادت‌خواهى ننمود، خدا را سپاس که قرار داد آتش را جایگاه‌شان و بد جایى است براى واردشوندگان و بد است آن ورودگاه وارد شده و خدا را سپاس پروردگار جهانیان.
دشمنان به خیا‌ل‌شان با شهادت امام حسین علیه السلام کار اسلام تمام می‌شود اما نه! تا قیامت هر فردی که حواسش به امام حسین علیه السلام باشد اصلا بحث دین نیست، دشمنان را لعن می‌کند. شما روز عاشورا افراد مختلفی را مشاهده کردید که در عزاداری شرکت داشتند، سینه زدند و گریه کردند.
در حوادث و مصائب روز عاشورا فتنه سال ۸۸ دقت کنید در این روز جوان بسیجی را عریان می‌کنند و پس از شادی او را آتش می‌زنند، ولی هنوز سران این فتنه زنده هستند. یا در حرم امام رضا علیه السلام چندین سال پیش بمب‌گذاری کردند و زائران که درحال سینه‌زنی و گریه بودند به شهادت رسیدند. و به شادی پرداختند و در بوق‌های رسانه‌های خود صدا در آورند. عزیزان دقت کنید به زیارت امام حسین علیه السلام که مشرف می‌شوید فقط به زیارت دوره اکتفا نکنید بلکه دیگر زیارات ایشان من‌جمله هفت زیارت مطلقه را بخوانید. در پایان زیارت مطلقه اول می‌خوانیم " الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَ النَّارَ مَأْوَاهُمْ " حمد تا به‌حال این‌طور نداشتی، شاید هر روز حمد خدا را می‌کنی بابت داشتن نعمت ولایت و یا می‌گویی الحمدلله که دشمنان ما را از احمق‌ها آفریده است اما یک وقت این‌گونه می‌گویی که دشمن جایش در آتش است. بدانید می‌فرمایند در روز عاشورا مقتل بخوانید تا از اتفاقات آگاه باشید. همه وقایع هم مکتوب است، روز عاشورا زمان موعظه نیست باید مقتل خواند چون بر قلب‌ها اثر می‌گذارد. البته دقت داشته باشید در ظاهر خاک مطهر کربلا خون بسیاری از کفار و منافقین را هم در خود دارد لیکن خون اباعبدالله علیه السلام بر همه آن‌ها غلبه دارد و آن‌ها را محو کرده است. و در زمان ما هم همین‌طور است؛ سینه‌زن آگاه باشد، عزادار و مومن نگران نباشد برای حضور و رفتار بعضی افرادی که با ظاهر نامناسب و اهداف شوم در این مراسم‌ها آمده بودند، به‌خاطر عزاداران واقعی کار این‌ها نیز اثرگذار نیست و محو می‌شوند. بدانید امام حسین علیه السلام دل‌ها را می‌لرزاند. اما این نکته را بگویید، بنویسید و تکرار کنید " الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَ النَّارَ مَأْوَاهُمْ وَ بِئْسَ وِرْدُ الْوَارِدِینَ وَ بِئْسَ الْوِرْدُ الْمَوْرُودُ وَ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ " این‌ها به سختی وارد آتش و جهنم می‌شوند.
 سپس سه مرتبه بگو: " وَ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْکَ یَا أَبَا عَبْدِ اللَّهِ " و سپس سه مرتبه بگو " أَنَا إِلَى اللَّهِ مِمَّنْ خَالَفَکَ بَرِی‌ءٌ " من به جانب خدا از کسانى که با تو مخالفت کردند بیزارى می‌جویم.

امام حسین علیه السلام هرجا بخواهد می‌تواند همه محاسبات را برهم بزند، خدا کند دل‌های ما را هم به‌هم ریخته باشد. 
این  فراز زیارت مطلقه که می‌گوید سه مرتبه درود و سه مرتبه برائت را تکرار کن مانند صد مرتبه سلام و لعن در زیارت عاشورا به ما می‌فهماند به همان میزان که تولی و دوستی اهل بیت علیهم السلام داریم بایستی لعن و برائت از دشمنان این خاندان نیز داشته باشیم. این برابری دشمنی و دوستی برای ما امنیت به بار می‌آورد، مشاهده کردید که در سایر کشورها در عزاداری چقدر کشته و شهید دادند. هرچند این افراد به عشق خود و خدمت مولای خود به شهادت رسیدند. این نشان می‌دهد امام حسین علیه السلام هرجا بخواهد می‌تواند همه محاسبات را برهم بزند، فقط خدا کند دل‌های ما را هم به‌هم ریخته باشد و ما بفهمیم چه می‌کنیم. این قدر افراد به سوی امام حسین علیه السلام برگشتند و بسیاری نیز به امام حسین علیه السلام پشت کردند.

داستان ضحاک بن مشرفی را شنیده‌اید تا ظهر عاشورا برای امام حسین علیه السلام جنگید و جان فشانی کرد، اما ظهر خدمت امام حسین علیه السلام رسید و اجازه مرخصی خواست، به امام عرضه داشت من فکر می‌کردم در این نبرد شما پیروز خواهید شد ولی می‌بینم که در آستانه مغلوب شدن هستید من اسبی برای خود فراهم دیده‌ام و می‌روم امام حسین علیه السلام به او فرمود خوش آمدید... مراقب باشیم! امام حسین علیه السلام این‌گونه به ما نگوید خوش آمدید. اصلاً حقیقت " لا یُمْکِنُ الْفِرارُ مِنْ حُکُومَتِکَ " لایکمن الفرار من محبتک است. اباعبدالله علیه السلام آماده است اگر می‌خواهید بروید امام حسین علیه السلام می‌فرمایند خوش آمدید خیلی هم زحمت کشیدید. خداکند امروز ما بتوانیم جز یاری دهندگان به حضرت زینب سلام الله علیها و فرزندتان امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف باشیم. عزاداری و گریه حضرت زینب سلام الله علیها به صورت  " فنادی بصوه الحزین " دیگر به احدی از سینه‌زنان و مداحان اجازه و توان عزاداری نمی‌دهد. 
اصل مصیبت را حضرت سجاد علیه السلام می‌بینند چون امام هستند اصل شهادت را می‌بینند. لذا حضرت زینب سلام الله علیها در چنین روزی به امام می‌فرمایند من از پدرم شنیدم که پای پرچم عزاداری اباعبدالله علیه السلام این‌قدر عزادار و مصیبت‌دیده می‌آید تا ارادت خود را نشان دهند شما بیش از این خودتان را اذیت نکنید.
این همه شیعیان ایرانی، افغانی، لبنانی، عراقی و دیگر سرزمین‌ها برای شما اشک می‌ریزند و برای عصمت حضرت زینب سلام الله علیها دارند جان می‌دهند.
یک آقا سیدمحمد نامی بود نزدیک ۱۱۴ سال سن داشت وقتی راه می‌رفت سرش به زانوهایش می‌خورد، شیخ محمود همیشه به او می‌گفت دعای آخر مجلس را بخواند، یک وقت من از این سید پرسیدم آقا شما هنوز حاجتی هم دارید؟ گفت بله دارم، می‌خواهم برای حسین علیه السلام گریه کنم. از خداوند عمر طولانی بخواهید تا غصه اهل بیت علیهم السلام را بیشتر بخورید.