اهل بیت علیهم السلام آشیانه اراده خداوند عزوجل می‌باشند.

اهل بیت علیهم السلام آشیانه اراده خداوند عزوجل می‌باشند.

بیانات حاج منصور ارضی در زیارت عاشورا روز دهم محرم الحرام عاشورای حسینی مورخ نهم مهر ماه ۱۳۹۶ حسینیه لباس فروشان


بسم الله الرحمن الرحیم

عبد به مقامی می‌رسد که اراده او دلیل اراده خداوند می‌شود.
در روز عاشورا به یکدیگر تسلیت بگویید و این عبارات را که از امام باقر علیه السلام نقل شده است بگویید:
" أعظَمَ اللهُ اجورَنا بمُصابِنا بِالحُسَینِ، وَ جَعَلَنا و ایّاکُم مِنَ الطّالِبینَ بِثارِهِ مَع وَلیّهِ الامامِ المَهدیِّ مِن آلِ مُحَمَّدٍ " خداوند اجر ما را به سبب مصیبتی که از حسین علیه السلام به ما رسیده بزرگ گرداند و ما و شما را از کسانی قرار دهد که در کنار ولی دم او، امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف از خاندان محمد علیهم السلام، به خون‌خواهی او برمی‌خیزند. (مصباح المتهجّد و سلاح المتعبّد)
در ادامه زیارت مطلقه اول اباعبدالله علیه السلام عرض می‌کنیم؛ عبد به مقامی می‌رسد که اراده او دلیل اراده خداوند می‌شود همانطور که در زیارت آل یاسین می‌خوانیم " السَّلامُ عَلَیْکَ یَا حُجَّهَ اللَّهِ وَ دَلِیلَ إِرَادَتِهِ "
امام صادق علیه السلام در حدیثی می‌فرمایند: به‌درستی که امام علیه السلام آشیانه اراده خداوند عزوجل است. معلوم می‌شود اینکه در زیارت جامعه می‌خوانیم " السَّلامُ عَلَى مَحَالِّ مَعْرِفَةِ اللَّهِ وَ مَسَاکِنِ بَرَکَةِ اللَّهِ " به چه منظور و معنایی است. این خاندان مقامی دارند که نمی‌شود باکسی دیگر مقایسه کرد و ما اصلا نمی‌توانیم آن را توصیف کنیم. " کَیفَ أصِفُ حُسْنَ ثَنائِکُمْ وَ اُحْصى جَمیلَ بَلائِکُمْ " چگونه می‌‏توانم نیکویی ستایش و ثناگویی شما را نسبت به پروردگار توصیف کنم.
در روایتی از امام هادی علیه السلام " إِنَّ اللَّهَ جَعَلَ قُلُوبَ الْأَئِمَّةِ مَوْرِداً لِإِرَادَتِهِ فَإِذَا شَاءَ اللَّهُ شَیْئاً شَاءُوهُ وَ هُوَ قَوْلُ اللَّهِ وَ ما تَشاؤُنَ إِلَّا أَنْ یَشاءَ اللَّهُ " حضرت امام علی النقى علیه السلام فرمود: خداوند دل‌هاى ائمه علیهم السلام را محل اراده خود قرار داده، اگر خدا چیزى را بخواهد آن‌ها خواهند خواست و این معنى آیه است «و ما تَشاؤُنَ إِلَّا أَنْ یَشاءَ اللَّهُ» و شما هیچ چیز را نمى‏‌خواهید مگر اینکه خدا بخواهد. (کتاب بحارالانوار، جلد ۲۵)
در باب این زیارت اشاره کردیم
 " إِرَادَةُ الرَّبِّ فِی مَقَادِیرِ أُمُورِهِ تَهْبِطُ إِلَیْکُمْ وَ تَصْدِرُ مِنْ بُیُوتِکُمْ " اراده پروردگار در تعیین امور بر شما نازل می‌شود و از خانه شما(به دیگران) صادر می‌گردد. بدانید بایستی از این خاندان به عالم امکان ورود پیدا کند حتی در این مسیر توحیدی اگر این‌گونه نبود انبیاء هم نمی‌توانسنتد طاقت بیاورند. هر زمانی که کار برای انبیاء سخت می‌شد به ائمه اطهار علیهم السلام متوسل می‌شدند.

همه از سفره امام حسین علیه السلام بهره‌مند می‌شوند ولی باید خودمان را بر سر این سفره نگه‌ داریم.
 دقت کنید به مخلوقات در این روز اجازه عام داده‌اند حتی حیوانات هم گریه می‌کنند. حتی می‌بینی افرادی را که ظاهرشان با این دستگاه شبیه نیست ولی می‌آیند چون دعوت عام است. وقتی سفره امام حسین علیه السلام گسترده شد دیو و دد هم بهره‌مند می‌شوند. باز تکرار می‌کنم
 همه از سفره امام حسین علیه السلام بهره‌مند می‌شوند ولی اگر ما خودمان را بر سر این سفره نگه‌ نداریم؛ از رفت و آمد‌های غلط خود دست نکشیم یا در کسب رزق حلال توجه و تلاش نکنیم و در سخن گفتن‌مان دقت نکنیم کار بسیار مشکل می‌شود.
در ادامه می‌گوییم " وَالصّادِرُ عَمّا فُصِّلَ مِنْ اَحْکامِ العِبادِ " و صادر شونده از شماست آنچه به تفضیل بیان شده از احکام بندگان و از خانه هاى شما صادر می‌گردد.
بدانید بی‌ادبی و توهین به مراجع تقلید که می‌دانیم پرهیز از گناه دارند توهین به ساحت مقدس اهل بیت علیهم السلام است. هر حکمی که برای هر بنده‌ای صادر می‌شود از شماست. بعد از این فراز می‌رسیم به این بیان " لُعِنَتْ أُمَّةٌ قَتَلَتْکُمْ وَ أُمَّةٌ خَالَفَتْکُمْ وَ أُمَّةٌ جَحَدَتْ وِلایَتَکُمْ وَ أُمَّةٌ ظَاهَرَتْ عَلَیْکُمْ وَ أُمَّةٌ شَهِدَتْ وَ لَمْ تُسْتَشْهَدْ " ملعون باد امتى که شما را کشت و امتى که با شما مخالفت نمود و امتى که ولایت شما را انکار کرد و امتى که علیه شما یکدیگر را پشتیبانى نمود و امّتى که حاضر بود و شهادت خواهى ننمود.
یعنی لعنت بر آن‌هایی که حتی در روز عاشورا با چهره مانند خندیدن و به‌خاطر چند درهم حضور یافتند و کار دشمنان را تایید کردند. 
واقعاً صبر تمام عالم در برابر صبر حضرت زینب سلام الله علیها زانو زده است. در این روز دعا کنید برای همه برای خودتان و دیگران که دور افتادند از امام حسین علیه السلام دعا کنید. برای امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف خیلی دعا کنید صدقه دهید حضرت خیلی سختی می‌کشند.