نگذارید کربلا از دست‌مان برود، همه سرمایه ما کربلایی شدن است.

نگذارید کربلا از دست‌مان برود، همه سرمایه ما کربلایی شدن است.

بیانات حاج منصور ارضی در زیارت عاشورا روز نوزدهم ماه محرم الحرام مورخ هجدهم مهر ماه ۱۳۹۶ حسینیه لباس فروشان


بسم الله الرحمن الرحیم

نباید هرکسی که سخن از اهل بیت علیهم السلام گفت سریع او را تایید کرد باید مشکل‌ها و ایرادهای او را نیز ببینیم. 
هرکسی که دَم از دوستی اباعبدالله علیه السلام می‌زند باید به مقام عمل برساند تا محبتش در دل‌ شما قرار گیرد. این‌جا که می‌گویی " بِمَعْرِفَتِکُمْ وَ مَعْرِفَةِ أَوْلِیَائِکُمْ " یعنی معرفت اولیائت را به ما بده، این یعنی بصیرت. این شناخت به شما نشان می‌دهد که چه کسی دوست اهل بیت علیهم السلام هست و چه کسی نیست. کسانی‌که سال‌ها به هیات می‌آیند می‌خواهند به مقصدشان برسند، و بالاخره  این مقصد مشخص می‌شود که خدا و ابا عبدالله علیه السلام بوده یا نفس و دنیا بوده است. این مسئله مهمی است لذا این شناخت و بصیرت را درخواست می‌کنی، نباید هرکسی که سخن از اهل بیت علیهم السلام گفت سریع او را تایید کرد باید مشکل‌ها و ایرادهای او را نیز ببینیم مانند شاعری که شعر گفته و چون در تلویزیون پخش شده پس تایید شود. زمانی‌که یک پلیس کار خطایی را انجام دهد نمی‌توان گفت که نیروی انتظامی همه فاسد هستند، یا وقتی یک روحانی‌نما کار ناشایستی انجام می‌دهد مگر همه روحانی‌ها اشکال دارند، و تمام صنوف هم همین‌طور هستند. 
البته وقتی غصه‌های ائمه را به‌یاد می‌آوریم همه این ناراحتی‌ها از بین می‌رود، ولی نمی‌دانم چرا هرکسی به تریبون می‌رسد در نزدیک ماه محرم یا به سینه‌زن، یا به مداح و یا به واعظ می‌پردازد، چرا کسی به مشکل‌ها و مراسم‌های فرق و مذاهب دیگر نمی‌پردازد. این چه بیماری است که چند سال است گرفتارش شده‌ایم این مسئله از لقمه حرام نشات می‌گیرد. نمی‌شود همه را با یک خط‌کش دید همه هیات‌ها و مراسم‌ها را می‌کوید لااقل بگویید بعضی هیئات. جالب است خداوند یک سوره برای شاعران آورده است که می‌فرماید  " الشُعَراءُ یتَّبِعُهُم الغاوُونَ " ( سوره شعرا آیه ۲۲۴)  و در آخر سوره نیز می‌فرمایند مگر آن‌ها که صالح هستند و می‌فرمایند " وَسَیَعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنْقَلَبٍ یَنْقَلِبُونَ " (سوره شعرا آیه ۲۲۷) «و آنان که ظلم و ستم کردند به زودى خواهند دانست به کدام بازگشت‌گاه برخواهند گشت» این جمله که مخاطبش دشمنان نیستند بلکه شعرایی که به دستگاه امام حسین علیه السلام خیانت می‌کنند و ستم به مسلمانان می‌کنند، می‌باشد. شخص در تلویزیون حرف می‌زند که بسیار مخاطب دارد و دشمنان خارجی این کشور نیز با استفاده از تکه‌هایی سوژه و تخریب می‌کنند. ببینید ریزترین کارهای ما را بسیار بزرگ می‌کنند.
اما نکته جالب این است که حُب اهل بیت علیهم السلام چه امری است که هیچ سیئه‌ای برآن اثر نمی‌گذارد، منتهی ما نیز باید خودمان رعایت و مواظبت کنیم. حتی 
اگر نمی‌توانی اربعین به کربلا بروید ولی خود را در این ایام به کربلا برسانید. نگذارید کربلا از دست‌مان برود، همه سرمایه ما کربلایی شدن است. ما هرچه باشیم بر اثر استحاله زیارت اهل بیت علیهم السلام پاک و مطهر می‌شویم. خودتان را به امام حسین علیه السلام برسانید.