سعی کنید در این ایام حتما به کربلا بروید و زیارت اربعین را از دست ندهید.

سعی کنید در این ایام حتما به کربلا بروید و زیارت اربعین را از دست ندهید.

بیانات حاج منصور ارضی در دعای کمیل شب شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام مورخ پنجم آبان ماه ۱۳۹۶ حرم حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام


اَعوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّیطانِ الرَّجیم 
بِسْمِ ٱللّهِ ٱلرَّحْمنِ ٱلرَّحِیمِ
الْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ اَلْحَمْدُ لِلّهِ بِجَمیعِ مَحامِدِهِ کُلِّهَا عَلی جَمیعِ نِعَمِهِ کُلِّها

گاهی در اعطای حاجت و گاهی هم در ندادن حاجت انحرافی برای ما ایجاد می‌شود. تشخیص این امر برعهده خداوند حکیم و علیم است. 
در ادامه بررسی مناجات چهارم خمسه عشر یعنی مناجات الرّاجین به اینجا رسیدیم: " إِذَا تَوَکَّلَ عَلَیْهِ أَحْسَبَهُ وَ کَفَاهُ إِلَهِی مَنِ الَّذِی نَزَلَ بِکَ مُلْتَمِساً قِرَاکَ فَمَا قَرَیْتَهُ وَ مَنِ الَّذِی أَنَاخَ بِبَابِکَ مُرْتَجِیاً نَدَاکَ فَمَا أَوْلَیْتَهُ‌ "  و آنگاه که بر او توکل نماید او را بس باشد و کفایت کند، خداى من کیست که بر آستانت وارد شده و خواهان مهمان پذیرى‌ات باشد و تو از او پذیرایى نکرده باشى و کیست که مرکب حاجت را با امید به سخاوتت به درگاهت خوابانده باشد و تو احسانش ننموده باشى.
هر یک از ائمه اطهار علیهم السلام، باب الله و باب نجات هستند. بحث " بَابَ اللَّهِ " (زیارت امام حسین علیه السلام در حرم امیرالموممنین علیه السلام) در زیارت‌های دیگر نیز مطرح شده است. آیا کسی هست که به در خانه خداوند همراه با امید بیاید و خداوند او را احسان و دستگیری نکند؟ این مناجات در هر فراز دلایل مختلفی از احسان و کرامت خداوند بیان می‌کند. 
بعضی افراد می‌گویند در خانه خداوند رفتند ولی حاجت‌شان عطا نشده است. این حرف یعنی نعوذ بالله خداوند صدای تو را نشنیده است اما اشکال را در درون خودت جست‌وجو کن. شما باید حاجت خودت را با یک‌سری شرایط بیان کنید زمانی که رعایت کردید باید مابقی امور را به دست خداوند بسپارید. گاهی در اعطای این حاجت انحرافی وجود دارد و یا گاهی هم در ندادن این حاجت برای تو انحراف ایجاد می‌شود. تشخیص این امر برعهده خداوند حکیم و علیم است! 
" أَ یَحْسُنُ أَنْ أَرْجِعَ عَنْ بَابِکَ بِالْخَیْبَةِ مَصْرُوفاً وَ لَسْتُ أَعْرِفُ سِوَاکَ مَوْلًى بِالْإِحْسَانِ مَوْصُوفاً " آیا خوشایند است که از درگاهت با محرومیت بازگردم، درحالی‌که جز تو سرورى که به احسان متصّف باشد، نشناسم. 
این فراز در راستای بخشی از دعای ماه رجب است که می‌گوییم: " یا مَنْ یُعْطى‏ مَنْ لَمْ یَسْئَلْهُ وَ مَنْ لَمْ یَعْرِفْهُ‏ تَحَنُّناً مِنْهُ وَ رَحْمَةً " اى که عطا کنى به کسى که از تو نخواهد و نه تو را بشناسد از روى نعمت بخشى و مهرورزى.
خیلی‌ها نه شما را می‌شناسند و نه از شما سوال و درخواست می‌کنند ولی شما به آن‌ها عطا می‌فرمایید، واقعاً همین طور است. " کَیْفَ أَرْجُو غَیْرَکَ وَ الْخَیْرُ کُلُّهُ بِیَدِکَ " چگونه به غیر تو امید بندم درحالی‌که هر خوبى به دست توست.

بدانید رفتار و گفتار ائمه معصومین علیهم السلام همیشه خدایی است و هرچه خداوند داشته به این خاندان عطا نموده است. 
بدانید یکی از این باب‌هایی که از طریق آن عطایی صورت می‌گیرد باب امام حسن مجتبی علیه السلام است. هر غریبه‌ای که وارد شهر می‌شد ملازمان امام حسن علیه السلام او را به در خانه حضرت می‌بردند و مهمان ایشان می‌شد، اهل شهر و نزدیکان امام که جای خود بودند. شخصی سراغ حضرت را گرفت او را به در خانه حضرت راهنمایی کردند. آن شخص قصد جسارت و بی‌احترامی به حضرت را داشته است، تا به امام حسن مجتبی علیه السلام رسید شروع به جسارت نمود و آن‌چه لیاقت خود و دشمنان اهل بیت بود را به حضرت نسبت داد. پس از پایان سخنانش حضرت رو به او نمود و فرمود گویا تو راه زیادی آمده‌ای خسته هستی؟ گرسنه هستی؟ مهمان من باش تا استراحت کنی و طعامی بخوری. این ذوات مقدسه مظهر صفات خداوند هستند کسی را ناامید نمی‌کنند، اگر چه با تندی با ایشان برخورد می‌کردند. بدانید رفتار و گفتار ائمه معصومین علیهم السلام همیشه خدایی است و هرچه خداوند داشته به این خاندان عطا نموده است. در این ایام اربعین هم سعی کنید به کربلا بروید، اگر محدودیت دارید در طی سال به زیارت امام حسین علیه السلام نروید ولی زیارت اربعین را از دست ندهید. 
تا به‌حال دقت کرده‌اید پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله را شب دفن نمودند، امام علی علیه السلام  را شب دفن نمودند، حضرت زهرا سلام الله علیها را نیز شب دفن نمودند و حتی حضرت اباعبدالله علیه السلام را شب دفن نمودند، گویا می‌بایست پنج تن نیز رعایت می‌شد حضرت رقیه را نیز شب با غربت و بدون امکانات دفن کردند. هیچ چیزی برای تدفین نداشتند کفن نبود، وسیله‌ای برای حفر قبر نبود، شاید آب هم برای غسل نبوده، چون این خاندان را خارجی و اسیر می‌دانستند. ای کاش امام حسن علیه السلام را نیز شب دفن می‌کردند. واقعاً امام حسن علیه السلام غریب بودند. جمعی از طلاب زحمت کشیدند و اسنادی را بر شهادت امام حسن علیه السلام در هفتم صفر جمع‌آوری کرده‌اند، سعی کنید برای امام حسن علیه السلام دهه بگیرید حضرت زهرا سلام الله علیها از ما خشنود می‌شوند وقتی برای فرزندان‌شان روضه می‌گیریم.