بدانید قصد حملات دشمن؛ قلب و چشم هیاتی‌ها و مومنین می‌باشد، دشمن شبانه‌روز کار می‌کند ولی ما بی خیال هستیم.

بدانید قصد حملات دشمن؛ قلب و چشم هیاتی‌ها و مومنین می‌باشد، دشمن شبانه‌روز کار می‌کند ولی ما بی خیال هستیم.

بیانات حاج منصور ارضی در زیارت عاشورا روز سی‌ام ماه ربیع‌الاول مورخ بیست و هشتم آذر ماه ۱۳۹۶ حسینیه لباس فروشان


بسم الله الرحمن الرحیم

آموزش برای همه افراد باید به‌گونه‌ای باشد که دین خداوند را فرابگیرند لیکن متاسفانه بعضی از نویسندگان فکرشان خراب و آلوده است. 
در ادامه بیان صد و سه خصلت مومنین از زبان پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله به خصلت دهم " وَ اجتماعه تَعَلُّماً " رسیدیم که برای گردهمایی‌های مومنین می‌باشد. این موضوع خیلی مهمی است، مومنین برای تعلیم و تعلم جمع می‌شوند و اگر غیر از این باشد بیهوده است و یا حتی ممکن است به گناه برسد.
بیشتر گردهمایی‌هایی که امروزه برگزار می‌شود یا برای خودنمایی است و یا دروغی را به صدق نشان دهند. ولی برای مومنین چنین ملاک‌هایی اولویت ندارد؛ مثلاً گردهمایی برای شناخت خدمات عالمی در ۵۰۰ سال پیش می‌گیرند و می‌خواهند بدانند که او چه‌قدر برای دین خدا خون دل خورده و زحمت کشیده است تا او را معرفی کنند.
رسول خدا صلی الله علیه و آله می‌فرمایند " المَجالِسُ ثلاثةٌ: غانِمٌ و سالِمٌ و شاحِبٌ حدیث ، فأمّا الغانمُ فالّذی یُذکَرُ اللّهُ تعالى فیهِ، و أمّا السّالمُ فالسّاکِتُ ، و أمّا الشّاحِبُ فالّذی یَخوضُ فی الباطلِ " مجلس‌ها سه گونه است: سودمند، سالم و پژمرده. مجلس سودمند مجلسى است که در آن ذکر خدا شود، محفل سالم محفل خاموش است و محفل پژمرده آن است که در آن به باطل پرداخته شود. (بحارالانوار جلد۷)
در مجلس سالم حداقل سخن بیهوده نمی‌گویند آیا اینکه ما صدای یک انسان مرده و یا زنده را تقلید کنیم هنر است؟! یا صدای حیوانی را تقلید کنیم و یا جوک بگوییم این هنر است؟! واقعا ما هنر را گم کرده‌ایم، آنچه را که در مجموعه رسانه‌ها می‌بینید هنرنمایی یا هنربازی است، هنر را نشان نمی‌دهند که بیننده شوق پیدا کند.
حال ما به کدام مجالس می‌رویم؟! نمی‌توانیم حداقل برای خودمان یک دقیقه گریه کنیم، به قول شیخ رضا سراج می‌گفت اول کمی برای خودتان گریه کنید بعد برای امام حسین علیه السلام گریه کنید. چقدر ما عقب هستیم. 
امام صادق علیه ‏السلام می‌فرمایند " مَن تَعَلَّمَ للّه‏ِِ وعَمِلَ للّه‏ِِ وعَلَّمَ للّه‏ِِ دُعِیَ فی مَلَکوتِ السَّماواتِ عَظیما، فقیلَ: تَعَلَّمَ للّه‏ِِ، وعَمِلَ للّه‏ِِ، وعَلَّمَ للّه‏ِِ! " هر کسی‌که براى خدا علم بیاموزد و براى خدا [به آن] عمل کند و براى خدا به دیگران آموزش دهد، در ملکوت آسمان‌ها از او به بزرگى یاد شود و گفته شود: براى خدا آموخت، براى خدا عمل کرد و براى خدا آموزش داد. (امالی طوسی)
حالا این آموزش می‌خواهد حتی یک معلمی ساده باشد البته به شرطی که در کتاب‌ها حقایق را بگویند. مثلاً داستان‌ها و نکات آموزنده یک دهقان فداکار، یک شهید فداکار و یا یک دختر فداکار. حتما مشاهده کردید که دختر بچه می‌خواست خواهر خود را از زیر آوار نجات دهد که آوار بر روی کمرش ریخت و حالا قطع نخاع شده است، اما لذت می‌برد این بچه سالم است، چه جلوه‌هایی را در تلویزیون نشان دادند. این موضوعات را می‌بایست به کتاب تبدیل کنند و معلمان این موارد را بازگو کنند. ما از این داستان‌ها و اتفاق‌های واقعی خیلی داریم لیکن متاسفانه بعضی از نویسندگان فکرشان خراب و آلوده است. آموزش باید در هر شغل و جایگاهی چه مدرسه و دانشگاه، چه اداره و یا حتی در صنعت و بازار به‌گونه‌ای باشد که دین خداوند را فرابگیرند.

بدانید قصد حملات دشمن؛ قلب و چشم هیاتی‌ها و مومنین می‌باشد، دشمن شبانه‌روز کار می‌کند ولی ما بی‌خیال هستیم.
آیا تا به‌حال توجه کردید که چقدر این عزیزان طلاب و روحانیون زخم زبان می‌خورند و آزار می‌بینند ولی اینان به خاطر امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف صبر می‌کنند. تا یک مسئله شرعی، با نفس و شهوت قاطی نشود و یک عمر نمازت را اشتباه نخوانی و یا غسل اشتباه نگیرید لیکن شیطان سریع القاء می‌کند که فلان شخص فلان مطلب را بگوید و مسئله شرعی خدا و اهل بیت علیهم السلام لوث شود. این متاسفانه در افراد مذهبی هم هست، گناهان ما با گناه افراد دیگر خیلی فرق دارد البته هردو اثرگذار است. مانند این‌که می‌گویند وقتی گناهان زیاد شود و عدالت و حق از بین برود باران نمی‌آید. حداقل روزی صد استغفار مرتبه داشته باشید که خداوند به ما رحم کند، به خوب‌ها و بدهایش رحم کند.
حتما قرآن بخوانید خیلی تاثیر دارد استغفار کنید، همان‌گونه که در دعای حزین بعد از نماز شب می‌خوانید " یا قابِلَ السَحَّرَهِ اقْبَلْنى یا مَنْ لَمْ اَزَلْ اَتَعَّرَفُ مِنْهُ الْحُسْنى یا مَنْ یُغَذّینى باِلنِّعَمِ صَباحاً وَ مَسآءً " اى پذیرنده ساحران(فرعون ) من را هم بپذیر، اى که تا بوده از او نیکى دیده‌ام اى که غذایم دادى به نعمت‌هاى خود در هر صبح و شام.
از خودتان مراقبت کنید و بدانید قصد حملات دشمن؛ قلب و چشم هیاتی‌ها و مومنین می‌باشد، دشمن شبانه‌روز کار می‌کند ولی ما بی‌خیال داریم جلو می‌رویم.
خدا به خاطر روضه‌های حضرت فاطمه سلام الله علیها ما را نجات دهد؛ ولی بدانید با حضرت زهرا سلام الله علیها رفتار بدی داشتند و بعد از گذشت قرن‌ها این داغ از دل بیرون نمی‌رود و زنده است.