باید نظر مردم درخصوص میزان شّرارت‌های آمریکا بیشتر است یا شّرارت‌های دشمنان داخلی سنجیده شود.

باید نظر مردم درخصوص میزان شّرارت‌های آمریکا بیشتر است یا شّرارت‌های دشمنان داخلی سنجیده شود.

بیانات حاج منصور ارضی در زیارت عاشورا روز بیست و ششم ماه جمادی الاولی مورخ بیست و چهارم بهمن ماه ۱۳۹۶ حسینیه لباس فروشان


بسم الله الرحمن الرحیم

بدانید بیشترین ضرر‌ ما در چشم، قلب و گوش‌ که سه عضو مسئول بدن‌ ما هستند به خاطر طعام و خوراک است.
به بیست و چهارمین خصلت مومن از روایت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله رسیدیم " أحْلَى مِنَ الشَّهْدِ وَ أَصْلَدَ مِنَ الصَّلْدِ " شیرین‌تر از عسل و سخت‌تر از سنگ است. مومن همیشه خوش‌رو است و این موضوع برای مردم ثابت شده است. مومنین در برخورد با دیگران و مراودات اجتماعی به خوبی رفتار می‌کنند. اما درباره دین‌شان به‌شدت درون خود را حراست می‌کنند و ایمان سخت و استواری دارند. روایات بهتر این فراز حدیث را روشن می‌سازد، پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می‌فرمایند: " مَثَلُ المؤمنِ کمَثَلِ النَّحلَةِ؛ إن أکَلَتْ أکَلَت طَیِّبا، و إن وَضَعَت وَضَعت طَیِّبا، و إن وَقَعت على عُودٍ نَخِرٍ لَم تَکسِرْهُ " مَثَل مومن، مَثَل زنبور عسل است که اگر بخورد، چیزهاى پاک و پاکیزه مى‌خورد و اگر تولید کند، چیزى پاک و پاکیزه تولید مى‌کند و اگر روى شاخه پوسیده‌اى بنشیند، آن را نمى‌شکند. این‌گونه روایات بسیار عجیب است، زنبور قبل از نزدیک شدن به چیزی آن را به خوبی بررسی می‌کند. شما هم لااقل باکسی که می‌خواهید ارتباط داشته باشید بررسی کنید ببینید چگونه انسانی است صداقت دارد؟! این حداقل کار است. بدانید بیشترین ضرر‌ ما در چشم، قلب و گوش‌ که سه عضو مسئول بدن‌ ما هستند به خاطر طعام و خوراک است، این موضوع را کم نگیریم. هرچه ضرر می‌کنیم واقعاً مربوط به خوراک است.
امام صادق علیه السلام فرمودند: " إنّ المؤمنَ أشدُّ مِن زُبَرِ الحدیدِ ، إنّ زُبرَ الحدیدِ إذا دَخلَ النّار تَغیّرَ ، وإنّ المؤمنَ لو قُتِلَ ثُمّ نُشِرَ ثُمّ قُتِلَ لم یَتغیّرْ قلبُهُ " مومن از پاره‌هاى آهن محکم‌تر است؛ پاره‌هاى آهن هرگاه در آتش نهاده شود تغییر مى‌کند اما اگر مومن بارها کشته و زنده شود دلش تغییرى نمى‌کند.
امام صادق علیه السلام می‌فرمایند: "‌ اَلْمُؤْمِنُ لَهُ قُوَّةٌ فِی دِینٍ وَ حَزْمٌ فِی لِینٍ وَ إِیمَانٌ فِی یَقِینٍ وَ حِرْصٌ فِی فِقْهٍ وَ نَشَاطٌ فِی هُدًى وَ بِرٌّ فِی اِسْتِقَامَةٍ وَ عِلْمٌ فِی حِلْمٍ وَ کَیْسٌ فِی رِفْقٍ وَ سَخَاءٌ فِی حَقٍّ وَ قَصْدٌ فِی غِنًى وَ تَجَمُّلٌ فِی فَاقَةٍ وَ عَفْوٌ فِی قُدْرَةٍ وَ طَاعَةٌ لِلَّهِ فِی نَصِیحَةٍ وَ اِنْتِهَاءٌ فِی شَهْوَةٍ وَ وَرَعٌ فِی رَغْبَةٍ وَ حِرْصٌ فِی جِهَادٍ وَ صَلاَةٌ فِی شُغُلٍ... " مؤمن داراى نیرو است در دین‌دارى، و احتیاط کارى در خوش پذیرایى و ایمان با یقین و اطمینان، و حرص در فهم احکام و نشاط در راه حق،...  و نماز خواندن با وجود گرفتارى، ترک نمی‌کند(بحارالانوار جلد ۲) . این حدیث نشان می‌دهد مومن در ایمان ثابت قدم است. مشاهده کردید چه بسیار مومنین در راهپیمایی شرکت کردند و هرکسی‌که در این راهپیمایی حضور داشته از این فریضه فیض برده‌ است. قبل از این راهپیمایی هم دشمنان این انقلاب و مردم در محیط مجازی و شبکه‌های خود اعلام کرده بود که در روز ۲۲ بهمن دست به اغتشاش می‌زند. اما دشمن در این راهپیمایی چنان از مردم تودهنی خورد که کارشان یکسره شد. در دل دشمن جرأت وجود ندارد، اما در وجود مومن جرأت، ایمان و استقامت هست و رعب و وحشت در دل دشمن قرار دارد. دنیا  بر این ملت بزرگ تعظیم می‌کند و به‌خاطر همین امر نیز خداوند رحمت خود را بر سر مردم نازل فرمود. این عنایت پروردگار است که باید مسئولین ببینند و قدر بدانند که گویا متوجه نمی‌شوند. متاسفانه در این راهپیمایی که مردم با این عظمت آمده بودند آن مسئول رفراندوم را مطرح می‌کند و حرف ضد انقلاب در اوایل انقلاب را می‌زند. از روز اول بزرگان بیان کردند که این تفکر اشکال دارد و فقط باید صبر کرد تا دوران تین تفکر به اتمام برسد. بعضی رفتارهای مسئولین مانند بچه‌های شرور است که می‌بایست مراقبت کنید تا خرابی به‌وجود نیاید، به قول مرحوم شیخ رضا سراج اینان بچه‌های ریش‌دار هستند. باید مسئولین هوشیار باشند مردم متوجه همه مسائل هستند، چهل سال است که حضور دارند. مشکلات‌شان سرجای خود، کسی‌ هم پیگیر حل آن‌ها نیست اما همچنان پای این انقلاب و نظام ایستاده‌اند. باید نظر مردم را درخصوص میزان شّرارت‌های آمریکا بیشتر است یا شّرارت‌های دشمنان داخلی سنجیده شود. مثلا قیمت دلار در تمام دنیا کاهش می‌یابد ولی در ایران به‌خاطر روابط و باند بازی‌ اجازه کاهش قیمت ارز داده نمی‌شود. اخلاق مومن باید برای مردم مثل عسل و ایمانش در دل بسیار سخت باشد. رهبر ما ایمان، باور و یفین دارد که ملت ما پیروز است، اما هنوز نتوانستند این باور را در دل عده‌ای جا بیندازند.