با زیارت امام حسین علیه السلام همه کارهای شما درست میشود

با زیارت امام حسین علیه السلام همه کارهای شما درست میشود

بیانات حاج منصور ارضی مراسم مناجات و دعای کمیل حرم سید الکریم 24مهر97

اَعوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّیطانِ الرَّجیم
بِسْمِ ٱللّهِ ٱلرَّحْمنِ ٱلرَّحِیمِ
الْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ اَلْحَمْدُ لِلّهِ بِجَمیعِ مَحامِدِهِ کُلِّهَا عَلی جَمیعِ نِعَمِهِ کُلِّها
"یا شَدیدَ الْقُوی‏ وَیا شَدیدَ الْمِحالِ یا عَزیزُ یا عَزیزُ یا عَزیزُ"
«ای سخت نیرو و ای سخت عقوبت! ای عزیز، ای عزیز، ای عزیز»

روح دعا درکلام معصوم و تعبیر بزرگان در واقع امری عنایتی است و باید به بنده عطا شود. البته لازمه این عطا زمینه پاک و آمادگی انسان است علاوه بر آن باید نفس را کمی شخم زد تا تکان بخوریم. - این نشان می‌دهد وقتی شما بستر بندگی را آماده میکنی و می‌آید در خانه خداوند – آن وقت متوجه می‌شوید هر دعایی روح دارد مانند انسان مگر آنکه مأثوره نباشد و بزرگی کلامی را ذکر کرده است. دعا که ازکلام معصوم باشد خود به تنهایی یک جلوه دارد. مداومت در آن دعا باعث ملکه شدن آن دعا می‌شود. برای مثال همین دعای امین الله اگر با آن مأنوس باشید جایی خاص در دل شما باز میکند. دعای کمیل نیز همین طور است. اما بعضی از مردم برای طلب حاجتی دعای کمیل و یا زیارت عاشورا را می‌خوانند. از همین دست نماز خواندن است که برای حاجت اقامه می‌شود. البته خداوند حاجت را به حرمت آن دعا و کلام معصوم می‌دهد و یا دعا را قبول میکند. 
وقتی شما از اولیای خداوند باشید روا شدن حاجت نیز ریزه کاریهایی دارد، شما توجه کنید به دعاها و حاجات حضرت یوسف و یعقوب علیهما السلام، ذره‌ای ترک اولی حاجت آنها را عقب انداخت، اینها نکات مهمی است که به آن توجه نمی‌کنیم. البته دعای ما این گونه نیست و هرچند در جاهایی که دعا به نفع بنده نباشد بر آورده نمی‌شود. یکی از دلایل این است، خداوند ضرری به انسان نمی‌رساند و در عوض این حاجت برای مردم ذخیره می‌شود. یک سری از دعاها برآورده می‌شود، دعای غیر در حق ما قبول می‌شود مخصوصاً والدین، این پدرو مادر هم شامل اهل بیت علیهم السلام می‌شود و هم پدرو مادر خودمان، دومین گروه اولیا خدا!
اما اصل موضوع این است هردعایی برای زمان و منظوری است، مثلاً دعای یستشیر برای اخلاص و پاکی است؛ چون در این زمان باید تطهیر توحیدی داشته باشیم. در روایات می‌بینیم امیرالمومنین می‌فرمایند این دعا گنجهای خداوند است که برای ما صادر کرده‌اند. آن سالی که به سفر حج مشرف شدم تمام سی و پنج شب را ما علاوه بر دعا و گریه ،دعای یستشیر را می‌خواندیم (یک سوم  جوشن کبیر و تمام جامعه کبیره را می‌خوانیدم) البته در آن زمان حال خوشی برای گریه داشتیم و چندتا از همراهان نیز اهل گریه بودند، اما در این زمانه با این دستگاه‌های همراه خود و محیط مجازی خبری از حال و هوای گریه نیست - تا جایی که این شبها گریه کردن معجزه است – پیراهن مشکی ما برای ما گریه میکندو می‌گوید  این کسی که من بر تن او هستم خیلی عوض شده و از من سیاه‌تر شده! 
زیارت امام حسین علیه السلام در این ایام غیر از حرم مقدسشان در جاهای دیگر نیز زیارتنامه هایی دارند، مثلاً زیارت اباعبدالله خدمت امیرالمومنین علی علیه السلام است. در زمان حمل سر مبارک ابا عبدالله بدون آنکه قتله کربلا بدانند بنا به اراده امیرالمومنین علی علیه السلام برای استراحت و یک شب قبل از رسیدن به دارالعماره به محل دفن امیرالمومنین می‌روند. به همین جهت زیارت اباعبدالله در حرم امیرالمومنین علی علیه السلام وارد است و می‌خوانیم:
"اَلسَّلامُ عَلَیک یا صَریعَ الدَّمْعَةِ السّاکبَةِ"
«سلام بر تو اى کشته اشگ ریزان»
این نکته عجیبی است و با قتیل العبره فرق دارد، این نشان می‌دهد وقتی ما حالمان با روح دعا مأنوس شد و فهمیدیم خود ابا عبدالله روح دعا است و با ایشان عشق ورزی کردیم، تازه متوجه معنی این فراز می‌شویم ای کشته اشک روان! این معنی در الفاظ هست ولی باید در دل شما بنشیند. چطور می‌شود؟! حالا می‌فهمیم این اشکی که بر چشم ما باز می‌شود صاحبش کیست؟ چرا برای گریه بُخل می‌ورزیم! وقتی صاحب اشک ما ابا عبدالله است چرا آن را خرج خودش نکنیم؟ بعد متوجه می‌شویم شب جمعه باید برای ابا عبدالله گریه کنیم. 
در زیارتها ابا عبدالله در کربلا و یا بیرون از کربلا، هر کدام مراتب عظیمی دارندو مخصوصاً زیارت مطلقه ایشان، و نتیجه‌ها این ادعیه بیان گر ثروت و دارایی امام حسین علیه السلام است. یادم است وقتی جوان و نوجوان بودم و پای منبر مرحوم شیخ رضا سراج می‌نشستیم، می‌فرمود: امام حسین علیه السلام آنقدر پول با خود آورده بود که همان اول کار، تمام کربلا را خرید و قباله آن را گرفت! خیمه ای که ایشان زده بود واقعاً خیمه ای شاهانه بود، و همه دارایی خود را خرج خداوند کرد. بعد از آن نیز وقف زائرانش شده است. شما نیز وقتی به کربلا می‌روید به سرزمین موقوفه ابا عبدالله پا می‌گذارید. خود ابا عبدالله این سرزمین را خرید و وقف نموده است، حالا شما در اربعین که ایام زیارت  ایشان است در سرزمین موقوفه ایشان  اشک چشم، که برای ایشان است را طلب می‌کنیم  ، ما هم کمی با دعاها مأنوس شویم. همه ادعیه و زیارت را برای حاجات مادی نخوانید، درهمین زیارت سر امام حسین علیه السلام می‌فرمایند بعد از زیارت ضریح را ببوسید و پشت به قبله و رو به کربلا این سلام را بگویید"اَلسَّلامُ عَلَیک یا صاحِبَ الْمُصیبَةِ الرّاتِبَةِ" و از همین جا معلوم می‌شود مصیبتها نیز هم رتبه بندی می‌شود.
با زیارت امام حسین علیه السلام همه کارهای شما درست میشود، چطور؟ ثروتمند می‌شوی ولی دلبسته به ثروت نیستی! همیشه به دنبال کار رفقای امام حسین می‌روی. مثل امام حسین علیه السلام دلبسته دنیا نمی‌شوی و همیشه به دنبال افرادی هستی که دستشان را بگیری و به امام حسین علیه السلام برسانی! این اثر یک بار زیارت قبول امام حسین علیه السلام است. این با هیچ عبادت و خلاف عبادت از بین نمی‌رود چون زیارت امام حسین خود یک موجود در عالم است، و اگر شما با زیارت أُنس بگیرید دیگر لازم نیست برای زیارت به کربلا بروید، هر جا بروید امام حسین علیه السلام پیش شما هست. 
یکبار به زیارت امام حسین علیه السلام بروید، یکبار برای زیارت امام حسین علیه السلام تصمیم بگیر با شکم گرسنه و لب تشنه به زیارت ایشان بروید تا چیزی به شما بدهند! توصیه میکنم در کربلا خوردنی شیرین نخورید، آب کمتر بنوشید، غذای لذیذ نخورید! اما هرجا رفتید به غذاهای لذیذ و شیرین اعتراض نکنید، چون خادمین زوار اربعین زحمت می‌کشند. ما باید برای زیارت تزکیه داشته باشیم
امام حسین کسی است که اگر یک بار در خانه او رفته باشید دیگر شما را رها نمیکند، و او آنقدر در میزندو تو را تکان میدهد تا بیدار شوید.