بدانید این انقلاب مانند دریا است؛ دریا تلاطم و موج و طوفان دارد ولی از بین نمی‌رود و از دل این دریا گوهر بیرون می‌آید.

بدانید این انقلاب مانند دریا است؛ دریا تلاطم و موج و طوفان دارد ولی از بین نمی‌رود و از دل این دریا گوهر بیرون می‌آید.

بیانات حاج منصور ارضی در زیارت عاشورا روز بیست و سوم ماه رجب المرجب مورخ بیست و یکم فروردین ماه ۱۳۹۷ حسینیه صنف لباس فروشان


بسم الله الرحمن الرحیم

مومنین دقت کنند نباید به‌وسیله بازی‌‌ها و بهانه‌های تلاطم در اقتصاد و بازار از انحراف‌های دینی غافل شویم. 
توجه کنید زیارت اهل بیت علیهم السلام برای مومنین، شیعیان و محبین توفیق است پس قدر بدانید. زیارت در بعضی از ایام آداب و زمان مخصوصی دارد مثلا در روز اربعین یا نمیه شعبان زیارت امام حسین علیه السلام توصیه شده، فصل زیارت اباعبدالله علیه السلام در ماه رجب است. اگر شما سائل و یا زائر هستید سعی کنید در لیله المحیاء خود را به یکی از ذوات مقدسه برسانید حتماً عنایتی به شما می‌شود، البته افضل آن زیارت امیرالمومنین علیه السلام در شب بیست و هفت رجب است. فرمودند هرکسی لیله المحیاء یعنی شب تا سحر خود را به حرم امیرالمومنین علیه السلام برساند شفا پیدا می‌کند. واقعاً این شب، شب زندگانی و زنده شدن است. خودتان را به اهل بیت علیهم السلام برسانید اگر در این روزها خود را نرسانیم این فرصت‌ها تمام می‌شوند. زیارت نصیب هرکسی نمی‌شود و کسانی‌که زیارت نزدیک نصیب‌شان نشده می‌توانند به‌عنوان زیارت از دور در هرجایی بودند می‌توانند مناجات و زیارت بخوانند، ببینید اهل بیت علیهم السلام چقدر به فکر ما بودند که زیارت بعید رسول اکرم صلی الله علیه و آله را به ما تعلیم دادند. دقت کنید من و شما و تمام مومنین نباید به دنبال بازی‌های انحرافی باشیم و با بهانه‌های تلاطم در بازار ارز و طلا از انحراف‌های دینی غافل شویم. 
در ادامه شرح حدیث صد و سه خصلت مومن به ویژگی سی‌ و چهارم رسیدیم؛ " صَبُوراً عَلَى مَنْ أَسَاءَ إِلَیْهِ " مومن بر کسی که به او بدی کرده است شکیبا است. دقت کنید این صفات مومن در جامعه ایمانی و در برابر مومنی است که به شما بدی کرده نه با دشمنان، مثلاً به آمریکا با این همه ظلم و جنایتی کرده ما به آن‌ها نیکی کنیم اتفاقا باید ما در مقابل این ظلم ایستادگی کنیم و بجنگیم. اما در مورد مومنین اطراف خود اگر کسی به شما بدی کرد، شکیبایی داشته باشیم. این خصلت با خصلت قبلی فرق دارد در آن خصلت می‌گویی " حَلِیماً إِذَا جُهِلَ عَلَیْهِ " اگر درباره او به نادانی رفتار شود حلیم و بردبار است. ولی این‌جا به شکیبایی در مورد مومنی که به شما بدی کرده صحبت می‌شود. آیات ۳۴ و ۳۵ سوره فصلت می‌فرماید: " وَلَا تَسْتَوِی الْحَسَنَةُ وَلَا السَّیِّئَةُ ادْفَعْ بِالَّتِی هِیَ أَحْسَنُ فَإِذَا الَّذِی بَیْنَکَ وَبَیْنَهُ عَدَاوَةٌ کَأَنَّهُ وَلِیٌّ حَمِیمٌ " خوبی و بدی برابر نیستند همواره به نیکوترین وجه پاسخ ده، تا کسی که میان تو و او دشمنی است چون دوست مهربان تو گردد.
در روایتی امام على علیه السلام در غررالحکم می‌فرمایند: " مِن کَمالِ الإیمانِ مُکافاةُ المُسیءِ بِالإحسانِ " از [نشانه‌هاى] کمال ایمان این است که بدى‌کننده را به نیکى پاداش دهى. و همچنین در روایتی دیگر ایشان می‌فرمایند: " مَن لَم یُجازِ الإساءَةَ بِالإحسانِ فلَیسَ مِنَ الکِرامِ " کسى‌که بدى را به نیکى پاداش ندهد، از بزرگواران نیست. امیرالمومنین علیه السلام در نهج البلاغه می‌فرمایند: " ازْجُرِ الْمُسِی ءَ بِثَوَابِ الْمُحْسِنِ " گنه‌کار را با پاداش دادن به نیکوکار(تنبیه کن و) از گناه بازدار.
امام صادق علیه السلام وقتی مورد بی‌احترامی و اهانت یکی از خویشاوندان خود قرار گرفت فرمود بروید و به او احسان کنید .و یا شنیده‌اید آن شخصی که بر سر پیامبر صلی الله علیه و آله  شکمبه می‌ریخت که پس از مریضی‌اش پیامبر به عیادت او رفتند. اگر می‌بینید با نیکوکاری و احسان می‌توان شخص بد رفتار و یا کافر را تغییر داد سعی کنید به او احسان کنید، ولی به این معنا نیست که شخصی هر طور می‌خواهد بی‌احترامی و خلاف دین و کشور و مومنین انجام دهد و اصلاح پذیر هم نباشد و ما فقط با او به احسان برخورد کنیم. بدانید این انقلاب مانند دریا است؛ دریا تلاطم و موج و طوفان دارد ولی از بین نمی‌رود و از دل این دریا گوهر بیرون می‌آید، پس بدانید ان شاء الله این انقلاب می‌ماند و کسی‌که واقعا می‌خواهد زندگی کند و گوهر باشد در آن می‌تواند. حتی طعام انسان‌ها نیز از همین دریاست در این دریای انقلاب کم نیاورید.

خبرنامه

بزودی...

تماس با موسسه

پورتال موسسه فرهنگی هنری قدیم الاحسان" وظیفه اطلاع‌رسانی و ترویج اندیشه‌ها و آثار حاج منصور ارضی را برعهده دارد.