حسین جان ، عاشورا نشده دشمنان این انقلاب و پرچم را رسوا و ذلیل کن!

حسین جان ، عاشورا نشده  دشمنان این انقلاب و پرچم را رسوا و ذلیل کن!

بیانات حاج منصور ارضی در حسینیه صنف لباس فروشان دهه اول محرم ، روز چهارم 23شهریور 97

بسم الله الرحمن الرحیم
امام حسین علیه السلام می‌فرمایند:
"مالُکَ إن لَم یَکُنْ لَکَ کُنتَ لَهُ، فلا تُبقِ علَیهِ فإنّهُ لا یُبقی علَیکَ، و کُلْهُ قَبلَ أن یَأکُلَکَ ! و لنعم ما قیل فی تفسیر الزّهد أنّه «لیس الزُّهدُ أن لا تَملِکَ شیئا ، بلِ الزُّهدُ أن لا یَملِکَکَ شیءٌ"(الدرّة الباهرة)
«دارایى تو، اگر از آن تو نباشد، تو از آنِ او خواهى بود پس به آن رحم نکن؛ زیرا که او به تو رحم نمى‌کند و پیش از آنکه او تو را بخورد تو آن را بخور!»
یک عده هستند که دارایی دارند ولی گرفتار دارایی هستند، حضرت می‌فرمایند اگر ثروت در اختیار تو نباشد، تو از آن دارایی هستی، پس به ثروت خود رحم نکن و نگو نگهدارم برای روز مبادا، روز مبادا روز مرگ است که دست تو به چیزی نمی‌رسد.
پیش از آنکه دارایی تو را مصرف کند تو آن را مصرف کن! معنای این فراز این است که عده‌ای توجه دارند و برای هر خیری خرج میکنند، برای خود و خانواده خرج میکنند! کسی که اهل نماز شب است و مالی اضافه خریداری میکند هنگام نماز شب به این فکر میکند، یک وقتی عده‌ای خلافکار بیایند وکار خلافی در این ملک انجام دهند. فکر او درگیر این دارایی می‌شود و از فیض نماز می‌ماند پس معنی این کلام مشخص می‌شود "به آن رحم نکن؛ زیرا که او به تو رحم نمى‌کند و پیش از آنکه او تو را بخورد تو آن را بخور!» در تفسیر زهد فرموده‌اند"زهد آن نیست که مالک چیزی نباشی، بلکه زهد آن است که چیزی مالک تو نباشد!" 
بعضی آدمها گرفتار یک ماشین هستند، بعضی گرفتار چک و پول هستند، و همه گرفتار چیزی هستیم و به دنبال چیزی می‌رویم به همین سبب قرآن اشاره دارد" فَأَیْنَ تَذْهَبُونَ" اهل دنیا به کجا می‌روند؟ به کجا می‌رویم؟ به همین سبب ثروت را جمع نکن تا گرفتار آن نباشی، بلکه در راه خیر و خانواده‌ات خرج کن. من یک روایت از امام سجاد علیه السلام دیدم در مورد حضرت زینب سلام الله علیها فرموده بودند عمّه‌ام زینب هیچ چیزی را برای فردا اندوخته نمی‌کرد!
در حال حاضر این بیماری دربین مومنین هم شایع شده است(احتکار) میگوید کارخانه‌اش گفته ذخیره کن! می‌گویم مگر مرجع تقلید تو کارخانه است؟! تو جنس را امروز به قیمت خودش بفروش فردا با قیمت روز، مثلاً یک نفر مگه چندبسته پنیرمی‌تواند بخرد؟ چقدر می‌تواند مایحتاج ذخیره کند؟! بعد چه؟! راه حل، امام حسینی زندگی کردن است. ان شاء الله همه امام حسینی شویم. این موج‌ها می‌آیند و می‌روند از روی تجربه میگویم. پدر من یک کارگر راه آهن بودکه جلوی کوره چُدن می‌ایستاد برای ساخت ابزار مورد استفاده در قطار مثل کفشک ترمز و... ما هم زندگی سختی داشتیم و سختی‌ها را دیدیم. ما از این وضعیت ناراحت هستیم ولی از این فساد بیشتر دیدیم، از این وضعیت اقتصادی سخت‌تر دیدیم. همین جا در هیئت می‌توانید هنگام عزادری برای این وضعیت دعا کنیم، همین که این دعا را بخوانید"اَللّهُمَ‏ غَیِّرْ سُوءَ حالِنا بِحُسْنِ حالِکَ"دعای فردی ما در هیئت تغییر قوم و جامعه را به همراه دارد، این جوانان همه سینه زنهای محرم هستند که آلوده شده‌اند و خجالت می‌کشند برگردند! اما امام حسین همه را باز می‌گرداند.
اهل آخرت به مال خود رحم نمی‌کنند، اهل دنیا به دیگران! اهل‌آخرت همانطور که خداوند فرموده آنقدر می‌بخشندکه اسراف نباشد
"والّذینَ إذآ اُنفَقوا لَمْ یُسْرِفُوا و لَمْ‌ یَقْتُرُوا وَ کانَ بینَ ذلِکَ قَواماٌ" (67فرفان) 
«کسانی که هر گاه انفاق کنند، نه اسراف می‌نمایند و نه سختگیری؛ بلکه در میان این دو حدّ اعتدالی دارند»
این ساربان بودکه خودرا محروم کرد، و الا پدرش در محراب و حالت رکوع انگشتر به سائل داد و امام حسین علیه السلام می‌توانست در گودال وبعد از شهادت انگشتر به ساربان عطاکند! این حکایت همه ماست، بدانیم امام حسین می‌تواند تکفل ما را برعهده بگیرد و خرجی ما را بدهد، این قدر آقا است و گره باز میکند که نمی‌توانی متوجه باشید، به زبان قرآن"وَ یَرزُقهُ مِن حَیثُ لایَحتَسِب" ازجایی کمک میرساند که اصلاً ذهنتان یاری نمی‌دهد. 
یک عده به گران فروشی دست زدند به امید اینکه مردم برای امام حسین علیه السلام خرج نکنند، حالا ببینید مردم چه می‌کنند! طرف گریه می‌کرد و می‌گفت، من پارسال یک گوسفند قربانی کردم ولی امسال از ناراحتی این گرانی‌ها یک گوساله قربانی کردم، بعضی‌ها تعصب حسینی دارند. خیلی‌ها باسیلی صورت خود را سرخ نگه میدارند، حسین جان عاشورا نشده  دشمنان این انقلاب و پرچم را رسوا و ذلیل کن!