عده‌ای برای دلار امام حسین علیه السلام را فروختند و به گران فروشی و احتکار روی آوردند

عده‌ای برای دلار امام حسین علیه السلام را فروختند و به گران فروشی و احتکار روی آوردند

بیانات حاج منصور ارضی 10 مهر 97 حسینیه صنف لباسفروشان زیارت عاشورا

بسم الله الرحمن الرحیم
ببینید وقتی که خداوند می‌خواهد از آبروی امام حسین علیه السلام به شما آبرو بدهند - حالا هرکسی، یکی رفت جنگ و جانباز شد ویکی شهیدشد ویکی نیز درد شهید را کشید - کسی همه زندگی خود را برای امام حسین داد و به سخت‌ترین وضع جامعه افتاد ولی برای امام حسین خرج کرد چون این آبروی امام حسین علیه السلام آمده وسط و به همه آبرو داده است. این آبرو را از بین نبر!
این قراردادی که حتی سفیر از کشور دیگر زنگ می‌زند و به نمایندگان توصیه می‌کند، این قرارداد را امضا و تصویب کنید! نمایندگان مجلس باید توجه کنند این نکبت می‌آورد و اولین نکبت برای خود نمایندگان مجلس است. در حال حاضر ما شاهد تاثیرات عملی نشدن برجام و نقض آن در اقتصاد جامعه هستیم. چند نفر در اثر سقوط ارزش دلار سکته کردند؟! چند نفر احتکار کردند؟ چند نفر مایحتاج مردم را به کشورهای همسایه صادر کردند؟ در حالی که این دولت بستر چنین اتفاقاتی را آماده کرده است ما باید از دولت مطالبه داشته باشیم و او را مجبور به کنترل این وضع اقتصادی کنیم. 
این قرارداد (fatf) نباید مثل برجام بدون التزام و هزینه برای اجنبی باشد و از سویی نباید به سرعت و فرمایشی تصویب شود!
در مقابل وقتی با رهبری صحبت می‌شود ایشان چنان صحبت می‌کند که گویی همه این مصائب کف روی دریا است. این یک دریاست که با همین کف و موج عده‌ای را به وحشت می‌اندازد و عده‌ای نیز در این دریا زندگی میکنند، ببینید ماهی‌های دریا هیچ غمی ندارند چون می‌دانند در دریا زندگی آنها است. یک عده‌ای انقلاب، امام حسین و شهدا و این مراسم زندگی شان است! 
بعضی از من سوال می‌کنند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ من می‌گویم؛ "امام حسین علیه السلام ما را تابه حال  تامین کرده است، رفقای ما را نیزهمین طور " ما هرسال با جمعیت بیشتری برای عزاداری و اقامه عزاداری ابا عبدالله الحسین علیه السلام رو به رو هستیم، تا جایی که بانی و خیر پیدا می‌شود فشار می‌آورد که این پول را برای امام حسین خرج کنید. وقتی با امام حسین علیه السلام معامله میکنیم، بدانیم امام حسین عُرضه دارد شما را بچرخاند! این حرف استاد من شیخ نجفی است و گفت امام حسین علیه السلام را به پول نفروشید، حرفهای دیگری هم دارند ولی این را من آویزه‌گوش کردم. عده‌ای برای دلار امام حسین علیه السلام را فروختند و به گران فروشی و احتکار روی آوردند و در مقابل عده‌ای انصاف را رعایت کردند و به قیمت واقعی با مردم معامله کردند.
فروشنده ای  می‌گفت من هر وقت گران خریدم، گران هم می‌فروشم. این روزگار تمام می‌شود ولی پرچم امام حسین باقی می‌ماند، ما هم مهمان خاک می‌شویم ولی به امام حسین قسم نکبت برای ما نیست، این لباس مشکی ما برای امام حسین لباس رزم ماست، به این لباس برچسب نکبت نمی‌چسبد. آنها که در هر شهری وکشوری خواستند پول کثیف آمریکایی را نگهدارند، تا ملت ما در مضیقه باشند و در محرم رقصیدند و فیلمهایش در فضای مجازی موجود است، در محرم رقصیدند و در مقابل عده‌ای بر امام حسین گریستند. امروز گریه‌های حضرت زینب سلام الله جاودانه است و یا آن پایکوبی یزیدی در کوفه و شام؟
در همین محرم و عاشورا شُرب خَمر کردند برای دشمنی با امام حسین علیه السلام و طرفداری از یزید - همانگونه که حضرت زینب سلام الله همه چیز را به زیبا می‌دیدند ما هم همه چیز را زیبا می‌بینیم - خب این خفت و خاری دشمن اهل بیت نیست؟ در مقابل این حملات تروریستی فرماندهان سپاه گفتند عملیات موشکی جدید آزمایش و شروع انتقام و گوشمالی دشمنان است. ان شاء الله ناوگان دریایی دشمنان در خلیج فارس زده  شوند و از این اتفاقات ما فیلم ببینیم و برای کودکانمان انیمیشن بسازیم. 
زمانی  شبهای سه‌شنبه ما  هیئت داشتیم و میرزا  اسماعیل دولابی آنجا سخن می‌گفتند، ایشان اشاره داشتند زمانی تمام ذخایر عالم به زیر پای شیعه می‌آید!
پس ما که شیعه هستیم قدر این موهبت اعتقادی را بدانیم، خیلی راحت نگوییم من مُحّب هستم، نه! در دنیایی که برای شهادت امام حسین علیه السلام عده‌ای پایکوبی و جشن برگزار یا شُرب خَمر می‌کنندآن عده‌که برای امام حسین می‌گریند شیعیان او هستند. 
ما از خودزندگی نداریم بلکه برای امام حسین علیه السلام زندگی میکنیم، نباید مستاجری برای امام حسین علیه السلام را از دست بدهیم، اربعین نزدیک است اگر می‌خواهید چیزی را بفروشید زودتر اقدام کنیم که می‌خواهیم برویم کربلا! فوقش برمی‌گردیم و می‌میریم، پول را می‌خواهیم چه کار؟! نگویید هیئت دارم و یا کار دارم، بگو کربلامنتظر ماست بیا تا برویم. 
شما می‌دانید امام حسین علیه السلام چقدر خرج ما کرده است؟! امام حسین علیه السلام خرج ما کرده تا در خانه اوبمانیم و در خانه کسی دیگر نرویم، حسین‌جان ما اگر همه زندگی مان را فدای تو کنیم فایده ندارد! وقتی حضرت زهرا سلام الله علیها کنار رسول خدا صلی الله علیه و آله سخت گریست، پیامبر فرمود زهرا جان این گونه گریه نکن، در آخر زمان کسانی می‌آیند برای حسین ما گریه میکنند، آن وقت حضرت آرام شدند! شما هنوز به شکلی که دل حضرت زهرا سلام الله علیها را آرام کنید گریه نکردید، وقتی دل حضرت زهرا سلام الله علیها آرام گرفت آن وقت دعا کرد...