نظام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نهادی است که خداوند به آن ارزش داده است و کسی نمی‌تواند این عزت را نادیده بگیرد.

نظام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نهادی است که خداوند به آن ارزش داده است و کسی نمی‌تواند این عزت را نادیده بگیرد.

بیانات حاج منصور ارضی در زیارت عاشورا روز سوم ماه شعبان المعظم مورخ بیستم فروردین ماه ۱۳۹۸ حسینیه صنف لباس فروشان


بسم الله الرحمن الرحیم

در دعای یستشیر می‌خوانیم "وَلا مُعِزَّ لِمَنْ اَذْلَلْتَ، وَلا مُذِلَّ لِمَنْ‏ اَعْزَزْتَ" هر که را خوار کردی کسی عزت نتوان داد و هر که را عزت دادی کسی خوارش نتواند. کسی را که خداوند عزیز کند کسی نمی‌تواند ذلیلش کند. و اگر خداوند افرادی را ذلیل کند، دیگر کسی نمی‌تواند آنان را عزیز کند. باور کنید مصداق امروزی این امر مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، شاید افراد کم ایمان و یا خاطی در این نهاد انقلابی باشند اما نظام سپاه پاسداران نهادی است که خداوند به آن ارزش داده است و کسی نمی‌تواند این عزت را نادیده بگیرد. منتهی آنچه مهم است درون ماست، والا بیرونی‌ها هرچه می‌خواهند بگویند. برای امتحان چند گلوله مشقی در همین خلیج فارس شلیک شود تا ببینید کدام مراکز در دنیا به مخاطره می‌افتد حال پایگاه‌های دشمن از کویت تا عربستان نیز که در تیررس است جای خود دارد. این حرف‌ها از بی‌حیایی است و اینان این دفعه باید سیلی بخورند که از همه سیلی‌هایی باشد که از اول انقلاب تا الان خورده‌اند بهتر و محکم‌تر باشد. منتهی اصل درون کشور است که از مجلس تا دولت باید اعلام انزجار و برخورد با این موضوع کنند و این ارزش دارد. شما نگاه کنید در همین بلایای طبیعی که دامن‌گیر این سرزمین شده است چگونه سپاه دوش به دوش مردم و نیروهای نظامی و دولت به شکلی اثرگذار اقدام کرده است. دشمنان ایران می‌بینند سپاه و ایران در همه زمینه‌های نظامی - سیاسی در داخل و خارج کشور می‌درخشد و این حرکت‌ها دیده می‌شود پس مجبور است به هر نحوی برخورد کند و با تروریستی نامیدن سپاه بیش از پیش صهیونیستی بودن خود را آشکار می‌کند؛ آن هم چه زمانی؟ درست در روز پاسدار! در روز پاسدار یزیدیان زمان، سپاه را در لیست تروریستی قرار می‌دهند امروز روز امام حسین و حضرت ابوالفضل علیهما السلام است.
نکته دیگر، تمام عزیزانی که صدقه و یا کمک به جهیزیه دارند نیت‌شان بر این باشد که ما همه این کمک‌ها را به حساب کمیته امداد واریز می‌کنیم و ان‌شاءالله کمک‌های خوبی جمع کنیم. اگر هیاتی‌ها و مداحانی که کمک‌ها را جمع می‌کنند این کمک‌ها را به دست کمیته امداد برسانند بهتر است چون این تیم جدید کمیته امداد بسیار موثق هستند. شاید ما نیز در این دستگاه امام حسین علیه السلام بتوانیم قدمی مبارک برای مردم مصیبت زده برداریم. این کمک‌ها هر چقدر کوچک ولی با خلوص نیت می‌تواند تاثیرات فراوانی داشته باشد. 
به این صدقه‌ها توجه داشته باشید در این ایام فکر کنید دارید عیدی می‌دهید شما اگر در این مجالس قدمی برای مصیبت زده‌ها برداشتید حسینی می‌شوید. توجه کنید این ملت خودمان هستند که گرفتارشدند، حالا حکمت چیست؟ ما نمی‌دانیم. این سیل کوه را شسته و خانه مردم را تبدیل به کوهی از گِل کرده و زندگی مردم را گرفته است، نمی‌شود کاری کرد. مصیبت در لرستان سخت‌تر است چون قسمتی از شمال کشور درگیر سیل شده ولی بقیه مناطق زندگی عادی خود را دارند. هرچند در این میان عده‌ای سوءاستفاده کننده  قیمت برنج را گران کردند! خب این درد می‌شود این‌ها خود مرض بی‌درمان است. 
اما شما در این امور دقت عمل داشته باشید، اگر خود ما دچار سیل شده بودیم الان می‌توانستیم به هیات بیاییم؟ خود این هیات را سیل می‌برد. حالا که از مصائب به دور هستیم و زندگی خود را داریم سعی کنیم به مصیبت زده‌ها کمک کنیم. امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف شاهد این اعمال ما است. از مقام معظم رهبری سوال شده که آیا می‌شود از سهم امام و خمس به این مصیبت زده‌ها کمک کرد؟ ایشان این اجازه را ندادند ولی در مورد سایر مراجع تقلید باید سوال شود.