گرفتار فساد فضای مجازی و منکرات شدیم واین شرایطی است که ناگهان بلا می‌آید

گرفتار فساد  فضای مجازی و منکرات شدیم واین شرایطی است که ناگهان بلا می‌آید

بیانات حاج منصور ارضی در حرم سیدالکریم 23فروردین 98

اَعُوذُبِاللّهِ منَ الشّیطانِ الرَّجیم
 بِسْمِ ٱللّهِ ٱلرَّحْمنِ ٱلرَّحِیمِ
"الْحَمْدُللّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ اَلْحَمْدُلِلّهِ بِجَمیعِ مَحامِدِهِ کُلِّهَاعَلی جَمیعِ نِعَمِهِ کُلِّها"
برای سالک الی الله یا بنده خدا، روزها و ایام و لیالی در ماه‌های مختلف نشانگر آن است که در آن ماه خداوند متعال با چه موضوعی از بنده پذیرایی می‌کند. ماه رجب با استغفارها و دعاهایی که در لیالی آن وارد شده بود و یا روزهای آن برای روزه‌داران واقعی به آن اشاره شد وگذشت اما یک سری مشترکات است که در این سه ماه بزرگوار که یکی مناجات و دومی روزه و دیگری اذکاری غیر ازدعا و مناجات است ، مثل استغفار که در ماه رجب پنج نوع استغفار داشتیم و در ماه شعبان دو نوع است و یا اذکار که در ماه رجب هزارمرتبه  است و در ماه مبارک شعبان ذکر:
"لا إِلَهَ إِلا اللَّهُ وَ لا نَعْبُدُ إِلا إِیَّاهُ مُخْلِصِینَ لَهُ الدِّینَ وَ لَوْ کَرِهَ الْمُشْرِکُونَ"
«معبودى جز خدا نیست، و نپرستیم جز او را درحالی که عبادت را براى او خالص مى کنیم، گرچه مشرکان را خوش نیاید»
این اذکار وسایلی هستند که به صورت ذکربرای تطهیر و آمادگی قرب الی الله هستند و ما در طول سال بافرازهای از مناجات کمیل آن را به شکلی دیگر تکرار می‌کنیم"اَللّهُمَّ اِنّی اَتَقَرَّبُ اِلَیْکَ بِذِکْرِکَ" الی آخر ولی ما با وسایل مختلف باید به این کار مشغول شویم تا قرب ایجاد شود. اینکه ما در ماه و یا سال یکبار اینکار را تکرار کنیم - مثلاًروزه بگیریم -  ما را به مقصد اصلی نمی‌رساند البته جزء رهروان به حساب می‌آییم ولی کارخیلی دارد. در مورد کارهای دنیا نیز می‌بینیم هرکس که تمرین داشت، توجه و بیداری داشت، خود اینها باعث موفقیت در عملی که میخواهیم نتیجه بگیریم می‌شود. خب در ماه شعبان یکی دیگر از اذکار صلوات خاصه ماه شعبان است که امام چهارم علیه السلام می‌فرمایند که این صلوات نوشته شده در زوال، منظور ظهر و دیگری در نیمه شعبان است. غیر از آن این صلوات به صورتهای دیگری ذکر شده است و نکته اینجاست که ما مناجات دیگری نداریم که همه ائمه مانند  این مناجات شعبانیه را بخوانند این نشان دهنده این است که این مناجات سرعت عمل دارد یعنی فرق نمی‌کند کی و کجا بخوانیم چون بدون هیچ قیدی خواندن آن توصیه شده است یعنی خود این خواندن اثردارد و همه اهل بیت علیه السلام در زمان خود این مناجات را با همه فرازهای عجیب و تاثیرگذاری که دارد میخواندند و مناجات مربوط به امیرالمونین علی علیه السلام است. 
 اگر چنانچه دقت کنید غیر از دعا کردن برای آنها که گرفتار مصیبت سیلاب شده‌اند نیاز به کمک‌رسانی ما هم هست. درست است که ما اینجا پول جمع نمی‌کنیم ولی صندوقهای کمک نقدی و همین طور شماره حسابها و کارتهای مربوط به کمیته امداد هست و این کمک را حتماً انجام بدهید. چون بعضی هنوز این توجه را ندارند چون الان که ما اینجا نشسته‌ایم یک عده در محاصره سیل هستند و همین طور خبرها می‌آید و همه مطلع هستیم و در همین حال مناجات با خداوند قرار بگذار یک چیزی را انفاق کنید برای این بزرگوارانی که در غرب و جنوب ایران گرفتار شده‌اندو در شمال ایران این مشکل تاحدود زیادی کم شده ولی در جنوب کشور این مسائل شدیدتر است ، ان شاء الله راهکاری یافت شود تا این آبها را به سمت خلیج فارس بفرستند تا مردم اذیت نشوند.
درباره  سیل در زمان حضرت نوح علیه السلام آیه‌ای است در قرآن که می‌فرماید:
"وَقِیلَ یَا أَرْضُ ابْلَعِی مَاءَکِ وَیَا سَمَاءُ أَقْلِعِی وَغِیضَ الْمَاءُ وَقُضِیَ الْأَمْرُ وَاسْتَوَتْ عَلَى الْجُودِیِ وَقِیلَ بُعْدًا لِلْقَوْمِ الظَّالِمِینَ"
« و گفته شد: ای زمین! آب خود را فرو بر، و ای آسمان! [از ریختن باران] باز ایست، و آب کاستی گرفت و کار پایان یافت و کشتی بر [کوهِ] جودی قرار گرفت و گفته شد: دوری [از رحمت خدا] بر گروه ستمکاران باد»
این دعا"یَا أَرْضُ ابْلَعِی مَاءَکِ وَیَا سَمَاءُ أَقْلِعِی وَغِیضَ الْمَاءُ" اگر از زبان حضرت نوح علیه السلام باشد! یعنی سیلی که به قله کوه هم در آن پناهگاه نیست! و ما هنوز ندیدیم اینجا چندمتر آب بالا آمده همه زندگیها برهم زده شده، پس یادآوری این نکات بسیار برای مردم آرامش بخش است ، البته شاید از دعا دور شدیم، نمی‌خواهم بگویم ما به نماز و روزه و مناجات نزدیک هستیم اشتباه نکنیم، ولی عجیب گرفتار فساد  فضای مجازی و منکرات شدیم، واین شرایطی است که ناگهان بلا می‌آید. وقتی بلا بیاید دیگر خوب و بد اذیت می‌شوند.