اگر فطرس نبود ملک دیگری نبود که سلام‌های ما را بر امام حسین علیه السلام برساند.

اگر فطرس نبود ملک دیگری نبود که سلام‌های ما را بر امام حسین علیه السلام برساند.

بیانات حاج منصور ارضی در شب ولادت حضرت امام حسین علیه السلام شب سوم ماه شعبان المعظم مورخ نوزدهم فروردین ماه ۱۳۹۸ حسینیه بیت الزهرا علیها السلام


بسم الله الرحمن الرحیم

حقیقتش کسی نمی‌تواند درک کند در شب ولادت امام حسین علیه السلام به او چه چیزی عنایت می‌شود، چون در این شب بار عام خداوند است. از طرفی هرکسی بخواهد امشب و فردا را درک کند این دعای سوم شعبان را که از زبان خود اباعبدالله علیه السلام نیز می‌گویی و مولودش را اعلام می‌کنی را بخوانید. در ماه رجب مولود دو بزرگوار را اعلام می‌کند "اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ بِالْمَوْلُودَیْنِ فِی رَجَبٍ" امام جواد و امام هادی علیهما السلام در ماه رجب ولادت یافتند و ماه شعبان مولود دو امام دیگر است که در دعا اعلام می‌شود یکی اباعبدالله الحسین علیه السلام و یکی در نیمه شعبان است. البته امام سجاد و حضرت اباالفضل علیهما السلام نیز در این ماه ولادت یافته‌اند. این نشانگر احیاء و تولد دوباره برای ما است یعنی هرکس به شما تبریک این دو مولود را بگوید گویی تولد خود شما را تبریک گفته است به همین جهت بسیار این شب ارزشمند است، حالا روضه و دعا و اذکار و اعمال در این شب خود موضوعات جداگانه‌ای هستند ولی هرچه هست این شبی است که به خاطر امام، دنبال آدم می‌آیند. همانطور که علما بر منبر به عرض شما رساندند جبرائیل در راه دیگری بود، یعنی فوج فوج ملائک را برای عرض تبریک ولادت حضرت می‌آورد، لیکن در این شب به دنبال فطرس آمد، پس بدانید اباعبدالله علیه السلام به دنبال شما می‌آید البته دقت کنید که فردای قیامت خجالتش خیلی زیاد است "یوم الندامه" ، متوجه می‌شویم در تمام عمر ما حضرت به دنبال ما آمده و ما را وادار به اعمالی کرده که خودمان قصدی نکرده بودیم. مثلاً شما برای نماز، واجب است نیّت داشته باشید ولی خیلی‌ها برای آمدن به هیات نیّت نمی‌کنند زمینه نیّت را برای ما می‌سازند حالا باید دید ما از کدام دسته هستیم.
اگر ان شاءالله دعای روز سوم شعبان را بخوانید متوجه می‌شوید حضرت به یک شکلی به ما پیغام رسانده است. حضرت اباعبدالله علیه السلام به دنیا می‌آیند و جبرئیل بدون دستور پروردگار و پیامبر صلی الله علیه و آله از مسیری که فطرس قرار دارد و در آن جا گرفتار است نازل می‌شود. از خداوند اجازه می‌گیرد و خداوند هم اجازه می‌دهد، بله به خاطر امام حسین علیه السلام خداوند اجازه می‌دهد. اینکه می‌گوییم خداوند منزه است یعنی همین امشب هرکس از خداوند خواسته‌ای داشته باشد خداوند به او می‌دهد. این جبرائیل است که باعث شد سلام‌های ما به عرش برسد، اگر فطرس نبود ملک دیگری نبود که سلام‌های ما را بر امام حسین علیه السلام برساند. شما سلام به امیرالمومنین و حضرت زهرا علیهما السلام بدهید باید شرایط داشته باشید تا سلام برسد ولی بر حسین علیه السلام در هر شرایطی با عجله می‌آید و سلام را می‌رساند. نمی‌گوید تو کی هستی و چه شرایطی داری؟ فوقش می‌گوید تو مثل من هستی و من سلام تو را می‌برم. من به دوستان می‌گفتم در این مورد فقط می‌توان گفت: "اللَّهُمَّ إِنَّ قُلُوبَ الْمُخْبِتِینَ إِلَیْکَ وَالِهَةٌ" (زیارت امین الله) من که شیدای تو هستم یا حسین! ما که جز خواندن کاری نمی‌توانیم انجام دهیم ولی شما حواستان جمع باشد. مولود امشب را حضرت زهرا سلام الله علیها به خدمت رسول الله صلی الله علیه و آله نیاورد، چون حضرت تب کردند و شیرشان خوش شد! پیامبر صلی الله علیه و آله برای جویا شده از حال حضرت فاطمه سلام الله علیها برسر بالین ایشان حاضر شدند. حضرت فاطمه سلام الله علیها شروع به گریه کردند و گفتند نوزاد در رَحم با من صحبت می‌کرد،  با سخنانش من را آتش زد! به قول شهید غلامعلی رجبی: " تو بودی از رَحم زدی‌ صدایم *** مادرا من غریب کربلایم " خدا رحمت کند مرحوم مجیدی و مرحوم چمنی بزرگ نیز به سال قمری چنین شبی از دنیا رفتند و چندتن از دوستان دیگر نیز در همین ایام عید از دنیا رفتند، ان شاء الله امام حسین علیه السلام از تمام رفتگان و زندگان دست‌گیری می‌کند.