مقام معظم رهبری می‌فرمایند جنگ نمی‌شود. بعضی از مسئولین ترسیدند، می‌خواهند بقیه مردم هم بترسند

مقام معظم رهبری می‌فرمایند جنگ نمی‌شود. بعضی از مسئولین ترسیدند، می‌خواهند بقیه مردم هم بترسند

بیانات حاج منصور ارضی در مناجات مسجد ارک شب هفتم ماه رمضان 23 اردیبهشت98

اَعُوذُبِاللّهِ منَ الشّیطانِ الرَّجیم
بِسْمِ ٱللّهِ ٱلرَّحْمنِ ٱلرَّحِیمِ
"الْحَمْدُللّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ اَلْحَمْدُلِلّهِ بِجَمیعِ مَحامِدِهِ کُلِّهَاعَلی جَمیعِ نِعَمِهِ کُلِّها"
"اللَّهُمَّ ادْفَعْ عَنْ وَلِیِّکَ وَ خَلِیفَتِکَ وَ حُجَّتِکَ عَلَى خَلْقِکَ وَ لِسَانِکَ الْمُعَبِّرِ عَنْکَ النَّاطِقِ بِحِکْمَتِکَ‏ ....وَ اجْعَلْهُ فِی وَدِیعَتِکَ الَّتِی لاَ تَضِیعُ وَ فِی جِوَارِکَ الَّذِی لاَ یُخْفَرُ وَ فِی مَنْعِکَ وَ عِزِّکَ الَّذِی لاَ یُقْهَرُ"
«اى پروردگار تو هر بلا را دفع کن از ولى خود و خلیفه خویش و حجت بر خلق عالمت‏ و زبانت که از تو به سخن آید و به حکمت بالغه تو گویا باشد.... و او را قرار ده در مخزن ودایع خود که هرگز ضایع در جوار تو نخواهد شد و در آن محیط قوت و عزتت که هرگز کس مقهور نمى‌گردد»
در پرداختن به دعای رضویه سعی براین است که نکاتی از آن بررسی شود که بتوانیم بیشتر دعا را در این شبها بخوانیم.در این فراز نکته‌ای که وجود دارد این است"وَ اجْعَلْهُ فِی وَدِیعَتِکَ الَّتِی لاَ تَضِیعُ" از خداوند درخواست داریم امام زمان را در مخزن ودایعی قرار دهد که هرگز ضایع نخواهد شد، پس یک محافظت خاص غیر از آنچه که تا الان در خواست داشته ایم و آن حفاظت ودیعه‌ای الهی است که وقتی ظهور کند، همه چیز اتمام حجت و درکمال استدلال است. دقت داشته باشیم ایشان یک ودیعه الهی است، کلمه "ودایع" و"ودیعه" که در صلوات خاصه حضرت فاطمه زهرا سلم الله علیها نیز آمده:
"اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَة وَ اَبیها وَ بَعْلِها وَ بَنیها وَ سِرِّ الْمُسْتَوْدَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحَاطَ بِهِ عِلْمُکَ"
«بارپروردگارا؛ درود فرست بر فاطمه و پدر بزرگوارش و همسر گرامی‌اش و فرزندان عزیزش (و آن رازی که در وجود او به ودیعه نهادی)، به تعداد آنچه دانش تو بر آن احاطه دارد»
همین طور در دیگر ادعیه مثل دعای عرفه می‌خوانیم:
"وَلا تَضیعُ عِنْدَهُ الْوَدائِعُ"
«و امانتها در نزد او ضایع نشود»
یا در دعای عدیله به این شکل بیان می‌کنیم:
"وَ أَنْتَ خَیْرُ مُسْتَوْدَعٍ"
«و تو بهترین امانتداری»
وهمچنین در دعای دحوالارض می‌خوانیم:
"وَ جَعَلْتَهَا عِنْدَ الْمُؤْمِنِینَ وَدِیعَةً"
«و این روز را نزد اهل ایمان به ودیعت گذاشتى»
در زیارت جامعه ائمه مومنین و همین طور در زیارت امیرالمومنین نیز تکرار شده است، پس این عهد خدا و ودیعه مربوط به همه اهل بیت است ودراینجا معنی دعا این می‌شود امام زمان نزد خدا به امانت  محفوظ هست تا زمانی که امر ظهور محقق شود. حالا به همین ترتیب به روایتها نگاه می‌کنیم و مشاهده می‌کنیم ائمه و شیعیان خود نیز ودیعه‌های الهی هستند. روزی یکی از یاران و شیعیان امام جواد علیه السلام که پدرش ناصبی متعصب بود در نامه برای کسب تکلیف سوال کرد، وحضرت بعد از جواب برای ایشان اضافه نمود:
"مَعَ الْعُسْرِ یُسْرٌ فَاصْبِرْ إِنَّ الْعاقِبَةَ لِلْمُتَّقِینَ ثَبَّتَکَ اللَّهُ عَلَی وَلَایَةِ مَنْ تَوَلَّیْتَ نَحْنُ وَ أَنْتُمْ فِی وَدِیعَةِ اللَّهِ الَّتِی لَا یَضِیعُ وَدَائِعُه"
«هر سختی، آسایش و راحتی در پی دارد. شکیبایی و بردباری پیشه کن و صبور باش که عاقبت نیک در انتظار پارسایان است. خداوند تو را در راه محبت و ولایتِ آنان که دوستشان داری، ثابت قدم بدارد. ما و شما در پناه رحمت الهی هستیم و او پناهندگان خود را ضایع نمی‌کند»
اینقدر بدانید هین موضوع در کنف حفاظت الهی قرار داشتن و امانت بودن ما در نزد خدا را مقام معظم رهبری و امام خمینی با زبان فارسی برای ما شرح می‌دهند. این انقلاب ودیعه‌ای است که نباید ضایع شود، حالا یک عده از مسئولین این را متوجه نمی‌شوند، و در مجلس ما چنان حرف می‌زنند که فرمانده سپاه برای توجیه نمایندگان به مجلس می‌رود و از قدرت دفاعی ما صحبت می‌کند. صدای کشتی ماهیگیری ما یک ناو جنگی را مشغول می‌کند و آن وقت عده‌ای می‌خواهند مردم ما بترسند! فلذا مقام معظم رهبری می‌فرمایند جنگ نمی‌شود. بعضی از مسئولین ترسیدند، می‌خواهند بقیه مردم هم بترسند. انسانی که با دنیا مأنوس باشد با چنین مشکلاتی مواجه می‌شود. گرفتاری این انقلاب از همین افراد بوده، همه جوره با خواسته‌های دیگرقدرتها کنار می‌آیند. حالا نیز که معلوم می‌شود خواسته‌های زیاده خواهان پایان ندارد و رسوایی به بار آورده‌اند باز با این شرایط سخت اقتصادی مردم کنار آمده‌اند و حتی آنجا که باید کمک کنند در حال یاری هستند. مومنین به زلزله‌زده و سیل‌زده کمک می‌کند گویی به این دنیا می‌خندد. ما که چیز دیگری نداریم به دست‌اندرکاران بگوییم چون قبلاً هرچه لازم بوده گفتیم.
حرف مابر این است امام زمان عج مثل اجداد طاهرینش ودیعه آسمانی در نزد خداوند هستند و اول ودیعه حضرت زهراسلام الله علیها است. خب این وضعیت امام زمان است که با ما زندگی می‌کند و هیچ به ما نیاز ندارد ولی وقتی شما اعلام می‌کنید، وبه زبان جاری می‌کنید حضرت زهرا سلام الله علیها صدیقه هستند و من ایشان را تصدیق می‌کنم "السَّلامُ عَلَیْکِ أَیَّتُهَا الصِّدِّیقَةُ الشَّهِیدَةُ"،"أَشْهَدُ أَنَّکِ مَضَیْتِ عَلَى بَیِّنَةٍ..." باعث قوی‌شدن رشته ایمان است والا ما چه کاره هستیم که ایشان را تصدیق و یا برای ایشان شهادت بدهیم! پس وقتی ما می‌گوییم امام زمان ودیعه آسمانی است دیگر به ما چه نیازی دارد؟ این کلام در گام اول باعث قوی شدن رشته ایمان ما می‌شود. همان گونه که در دعای سلامتی حضرت می‌خوانیم"وَلّی وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً "وقتی خداوند ولی و حافظ و راهبر و یاور امام است به دعای ما چه نیاز است؟! 
به ما شیعیان اجازه دادند ارادتمند این خاندان و امام زمان باشیم. در مقابل دیگرانی ائمه اطهار وبخصوص حضرت زهرا سلام الله علیها را تکذیب کردند! چرا حضرت زهرا سلام الله علیها به مسجد می‌آیند و بیان می‌کنند مگر من کمتر از ناقه صالح، و فرزندم کمتر از ناقه صالح بود! حضرات " سِرِّ الْمُسْتَوْدَعِ فیها" هستند و بیشتر از این اجازه نداریم توضیح بدهیم، خودتان تحقیق کنید. 
خداوند ودایع الهی را حتی در صُلب کفار قرارداده است، پس نگویید این پدری ناصبی دارد پس ارزشی ندارد! درتفسیر قمی ذیل شرح آیه:
"لَوْ تَزَیلُوا لَعَذَّبْنَا الَّذِینَ کفَرُوا مِنْهُمْ عَذاباً أَلِیماً"(25فتح)

علیّ بن ابراهیم گوید: مردی به حضرت ابو‌عبد‌الله صادق علیه السلام عرضه داشت: آیا حضرت علی علیه السلام از لحاظ بدن نیرومند ودرکار خداوند قوی نبود؟ امام صادق علیه السلام فرمود: چرا؟ آن مرد عرض کرد: پس آن حضرت را چه بازداشت از اینکه (از حقّش) دفاع یا (از غصب حقّش) جلوگیری کند؟
امام صادق علیه السلام فرمود: سؤال کردی؛ پس جواب را بفهم. یک آیه از کتاب خدا، حضرت علی علیه السلام را از این کار بازداشت پرسید: کدام آیه؟ حضرتش این آیه را خواند اگر (آن عناصر کفر وایمان) از هم جدا میشدند، همانا افراد کافر از ایشان را به عذابی دردناک معذّب می‌ساختیم). همانا خداوند را سپرده‌های مؤمنی بود در اصلاب قومی کافر ومنافق. امیر مؤمنان (علیه السلام) پدران را نمیکشت تا اینکه آن سپرده‌ها بیرون آیند وچون بیرون آمدند، به قتال منحرفان پرداخت. همینطور است قائم ما اهل البیت که هیچگاه ظاهر نخواهد شد تا اینکه ودایع وسپرده‌های الهی بیرون آیند. پس چون خارج شدند، بر آنکه باید چیره گردد و(دشمن را) به قتل رساند.
این معنی دیگر"یُخْرِجُ الْحَیَّ مِنَ الْمَیِّتِ وَیُخْرِجُ الْمَیِّتَ مِنَ الْحَیِّ" است، خداوند می‌تواند دل والدین رانرم کند اگر فرزندان با آنها به نرمی حرف بزنند. همین چندروز قبل‌ یک خانم بودایی با تحقیقی که خودکرده به این نتیجه رسیده که دین اسلام ومذهب شیعه برحق است و آمده در حرم امام رضا علیه السلام اعلام می‌کند.
حالا که خودرا به عنوان یک امانت شناختید، آیا حاضری خود را به دست بی‌دین و گناه بدهید؟ اگر از الان به بعد چنین کنید باعلم به گناه مشغول شدید. پس امشب بگویید یا امام زمان من به یُومن شما " بِیُمنِهِ رُزِقَ الوَری‌" روزی خود را شب زنده داری مُقدر می‌دانم و این امانت شما یعنی ولایتمداری را بر من مخفوظ بدار! بگویید این امانت ماست به دست خود شما می‌سپاریم. من اینجا می‌خواهم سود ببرم.
وقتی شمای شب زنده دار عوض شوید من هم کنار شما سود می‌برم. 
اویی که ما را از مَنی گندیده آفریده است  و این ولایت را عطا نمود اعلام می‌کند شما می‌توانید با امام زمان سنخیت داشته باشید، فقط "لا یَمَسُّهُ إِلاَّ الْمُطَهَّرُونَ"(79 واقعه) «و جز پاکان نمی‌توانند به آن دست زنند» خودمان را پاک کنیم.،از گناهان خود را پاک کنیم. در دعای سحر بعداز تکرار 66مرتبه قسم می‌گوییم "حینَ اَسْئَلُکَ فَاَجِبْنی یا اَللّهُ" مرا همین الان که تو را یاد می‌کنم دریاب، که من زود سر می‌خورم. خدایا با گریه برای امام حسین علیه السلام مارا تطهیرکن،روزی وخوراک مان که می‌رسد اینکه میخواهیم رزق معرفتی است ما اینجا آمدیم که معرفت پیداکنیم والابدون معرفت  اینجا با قهوخانه چه فرق دارد؟ یاپای تلویزیون نشستن چه فرقی دارد؟ همه چیز دست به دست هم ندهد تا مرا ازتو دور کند...