افرادی که تحمل ارزشها را ندارندبرآشفته می‌شوند و سعی دارند ضربه بزنند

افرادی که تحمل ارزشها را ندارندبرآشفته می‌شوند و سعی دارند ضربه بزنند

بیانات حاج منصور ارضی در مناجات مسجد ارک شب نهم ماهرمضان 25 اردیبهشت 98

اَعُوذُبِاللّهِ منَ الشّیطانِ الرَّجیم
بِسْمِ ٱللّهِ ٱلرَّحْمنِ ٱلرَّحِیمِ
"الْحَمْدُللّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ اَلْحَمْدُلِلّهِ بِجَمیعِ مَحامِدِهِ کُلِّهَاعَلی جَمیعِ نِعَمِهِ کُلِّها"
"اللَّهُمَّ ادْفَعْ عَنْ وَلِیِّکَ وَ خَلِیفَتِکَ وَ حُجَّتِکَ عَلَى خَلْقِکَ وَ لِسَانِکَ الْمُعَبِّرِ عَنْکَ النَّاطِقِ بِحِکْمَتِکَ‏ .... 
"وَ انْصُرْهُ بِنَصْرِکَ الْعَزِیزِ وَ أَیِّدْهُ بِجُنْدِکَ الْغَالِبِ وَ قَوِّهِ بِقُوَّتِکَ وَ أَرْدِفْهُ بِمَلاَئِکَتِکَ‏"
« و او را به نصرت با عزت خود منصور دار و به سپاه غالب و قاهر خویش مؤید فرما و به قوت و نیروى (نامتناهى) خود قوى و نیرومند گردان و فرشتگانت را با او همراه ساز»
دقت کنید کار بندگی در حکومت امام زمان عج با ثبت نام در لشگر او شروع می‌شود. در این زمان غیبت هم تمرین برای آن داریم. یک عده مدافع حرم می‌شوند، یک عده، بسیجی می‌شوند، یک عده به سپاه می‌پیوندند، یک عده در محیط علمی و دانشگاهی شروع به دفاع از ارزشهای اسلام و امام زمان می‌کنند. با شروع این حرکات افرادی که تحمل این ارزشها را ندارند برآشفته می‌شوند و سعی دارند ضربه بزنند برای مثال به قوانین حمله می‌کنند و بعد جوانان این مملکت که شعار می‌دهند حمله می‌کنند یک افرادی را می‌زنند به افرادی لگد می‌زنند، چادر می‌کشند و... اینها همه هزینه است که باید اُمت بپردازند و ایستادگی کنند. حزب الهی در ماه رمضان می‌تواندخود را برای یک سال بسازد و واقعاً سال بندگی از ماه رمضان شروع می‌شود گرچه سال قمری با محرم شروع می‌شود. بنده نباید سرگرم دنیا شود باید آمادگی هر اتفاقی را داشته باشد. ما از سالهای دور از دست این دراویش اذیت می‌شدیم، عاقبت چند شهید هزینه شد مثل شهید محمد حسین حدادیان و یا چند شهید بزرگوار از نیروهای انتظامی و بسیج تا چهره واقعی دراویش برای مردم برملا شد. 
"وَ أَیِّدْهُ بِجُنْدِکَ الْغَالِبِ"
جنود و لشگریان امام زمان در معیت و پشتیبانی خداوندغالب و پیروز هستند. اینطور خیال نکنیم که هرکسی به لشگریان امام زمان وارد می‌شود. ابتدا امام زمان به دنبال کسانی می‌گردند که ایشان را یاری کنند بعد نصرت و پیروزی به دست می‌آورند. امام باقر علیه السلام می‌فرمایند:
«قائم علیه السلام هنگامی که ظهور می‌کند به بیت‌الله‌الحرام به پشت تکیه می‌زند و درحالی که پناهنده به آن شده باشد، ندا می‌کند ؛... تا آن جا که می‌گوید: و شما را به حق خدا و به حق رسول او و حق من که حق قرابت و خویشاوندی با پیغمبر خدا صلی الله علیه وآله وسلم است سوگند می‌دهم که ما را کمک کنید، و کسانی را که به ما ستم نمایند از ما دور سازید، زیرا که ما ترسانیده شدیم و به ما ستم نمودند و از شهر و فرزندانمان دربه‌در شدیم و مورد سرکشی قرار گرفته‌ایم»
شاید کمک مابه امام زمان حرفی سنگین باشد ولی خود خداوندمی‌فرماید:
"یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرکُم وَیُثَبِّت أَقدامَکُم"﴿7محمد﴾
«ای کسانی که ایمان آورده‌اید! اگر (آیین) خدا را یاری کنید، شما را یاری می‌کند و گامهایتان را استوار می‌دارد»
بنده به خدا کمک می‌دهد چطور؟ کمک یعنی آمادگی و بیداری، بندگی اول کمک به دستگاه خداوند است. امام با کمک طلبیدن اتمام حجت می‌کنند. کار به جایی می‌رسد که امام زمان برسر قبر اولیا خدا  که آرزوی در رکاب بودن را داشتند حاضر می‌شوند.
"اَنْ تَجْعَلَ وَفاتی قَتْلاً فی سَبیلِکَ تَحْتَ رایَهِ نَبِیِّکَ مَعَ اَوْلِیاَّئِکَ"
«مرگ مرا کشته شدن در راهت قرار دهی که در زیر پرچم پیغمبرت با دوستانت کشته شوم»
یکی از وظایف شمادور کردن دشمن اسلام است، پس اگر دشمن شروع به تبلیغات علیه ما کرد نباید ترسید بلکه باید سپاه و ارتش و مردم باید فریاد بزنند، ما آماده‌ایم! در برابر  تکنولوژی دشمن  نقشه‌های جدید  باید داشته باشیم. دشمن اگر بفهمددر جایی حساس ضعف داریم حتماً ضربه می‌زند. مثلاً اگر بفمد ما نمی‌توانیم به تلاویو حمله کنیم حتماً ضربه می‌زند. همین ناوهای جنگی در دریا را می‌توانیم مورد حمله قرار دهیم و آنها از ترس جواب ندهند اما بعضی نیروهای بزدل سیاسی از ترس ،حرفهایی منتشر می‌کنند که موجب خوشحالی دشمن است. 
آنها که مسئولیتی دارند با شعار حل مشکلات ودرک مشکلات به این مناصب رسیدند پس چرا کاری نمی‌کنند چرا برای معیشت مردم برنامه‌ی شفاف ارائه نمی‌دهند؟ چرا با گرانی مبارزه نمی‌شود؟چرا مردم سیل‌زده و دچار زلزله رضایت ندارند؟ این رقمهای که هلال احمر ، بسیج و کمیته امداد اعلام کرده همه کمک‌های مردمی است، کمکهای دولت کجاست؟ مردم پای کار آمدند و می‌آیند، بعضی حتی خودشان رفتند و به مردم کمک دادند. همه اینها و مصادیقی دیگر که به فکرتان می‌آید معنی این فراز از دعا است. حتی اگر در این ماه به کسی می‌توانید کمک کنید – رقم و عدد مهم نیست – باید تا می‌توانید کمک کنید. اصلاً نباید همه مشکل را شما حل کنید، بلکه نفس کمک کردن مهم است. مثلاً شخص می‌آید می‌گوید فلان روستا رفتیم وبچه‌ها کیف نداشتند ، بیایید کیف جمع کنیم ، آن وقت از روی احساس کمک می‌کنیم و این باعث می‌شود مقداری زیاد کیف جمع شود و الباقی بماند. البته همدردی در هنگام زلزله و سیل خوب است ولی نباید احساسی عمل کنیم، باید فکر کنیم ببینیم چه کاری اولویت دار، این کار ما برای خدا و امام زمان است یا برای ریا! مثلاً ماپول جمع کنیم تا بگوییم مسجد ارک این مقدار زیاد پول جمع کرد، این ریا است. ریا مثل رطوبت است هرجا بماندباعث زنگ زدن و خرابی رخنه می‌شود.
ما خودمان گرفتار مسائل زیادی هستیم، همین مناجات ما اگر ده دقیقه‌اش قبول شود جای خوشحالی است. توجه کردید چند شب از ماه رمضان گذشت؟ یک دهه از ماه رمضان گذشت، لااقل قرآن بخوانیم، خود را مشغول فضای مجازی و اخبارهای بی مورد نکنیم. اگر این طور بگذرانیم آن شخصی که یک شب قدر مهمان می‌آید و توبه می‌کند و می‌رود از ما جلوتر است. 
یکی از گروهایی که به کمک امام زمان می‌آیند فرشتگان هستند، و در همین مورد دربحارالانوار به نقل از امام صادق روایت شده:«بر حضرت مهدی علیه السلام سی هزار فرشته و سیصد و سیزده فرشته فرود می‌آیند. ابان بن تغلب عرضه داشت: تمام این فرشتگان؟ فرمود: آری فرشتگانی که با نوح در کشتی بودند و فرشتگانی که با ابراهیم بودند هنگامی که به آتش افکنده شد، و آنهایی که با موسی بودند هنگامی که دریا را برای بنی‌اسرائیل شکافت، و آنهایی که با عیسی بودند هنگامی که خداوند وی را به سوی خود بالا برد، و چهار هزار فرشته نشانداری که با پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم بودند، و هزار فرشته‌ای که پی‌در‌پی فرود آمدند تا به همراه حسین بن علی علیه السلام با دشمنان نبرد کنند، ولی به آن‌ها اجازه داده نشد، آنها کنار قبر آن حضرت پریشان و غبار آلود و گریان هستند تا روز قیامت. رئیس آنان فرشته‌ای است که منصور خوانده می‌شود، هیچ کس آن حضرت را زیارت نکند مگر این که اینها به استقبال آن می‌روند و یا هنگام وداع او را مشایعت می‌کنند، و هیچ بیماری نیست مگر این که به عیادتش می‌روند، و هیچ کس از دنیا نرود مگر آن که بر بدنش نماز می‌گزارند و پس از مرگ برای او طلب مغفرت می‌کنند. و همه اینها در زمین منتظر قیام قائم عجل الله تعالی فرجه الشریف هستند تا هنگام ظهورش فرا رسد.
فرشتگان که وظیفه خودشان را انجام می‌دهند و خدا اینان را برای همین امرموظف گمارده، اما آیا من و شما آمادگی پیوستن به جنودامام زمان را داریم؟