شهدای مسجد ارک/ شهید حاج حسین همایون فرد

شهدای مسجد ارک/ شهید حاج حسین همایون فرد

از زبان همسر: از اول محرم روزه بود./ معناى واقعى عاقبت به خیر شدن همین است، چون بالاخره همه رفتنى هستیم همین شهید دستغیب ممکن بود دو سه سال بعد به مرگ طبیعى از دنیا برود، اما چگونه رفتن خیلى مهم است.

بسم الله الرحمن الرحیم

مرورى بر زندگى و خصوصیات شهید:

در یکى از محله ‏هاى جنوبى تهران به دنیا آمد. بعد از اخذ دیپلم و در جریان پیروزى انقلاب اسلامى فعالیت در مسجد محل را آغاز کرد و به عضویت بسیج در آمد و در واحدهاى گشت ثاراللّه و جهاد سازندگى و بهدارى پادگان امام حسن (علیه‏ السلام) خدمت‏هاى فراوانى کرد و خدمت مقدس سربازى را هم در همین پادگان به اتمام رسانید. بعد هم در جبهه‏ هاى نبرد حق علیه باطل شرکت کرد و با یادگارهایى از جنگ چون ترکش‏هاى متعدد و موج گرفتگى و سردردهاى شدید به زندگى عادى برگشت و افتخار جانبازى را پیدا کرد.
از زمان کودکى حسن خلق داشت. احترام فراوانى به پدر و مادرش مى‏ گذاشت. خلوص نیت داشت به طورى که علیرغم مجروحیت حاضر نشد به دنبال تشکیل پرونده جانبازى برود و مى‏ گفت با خدا معامله کرده‏ ام. عاشق زیارت ائمه (علیهم‏ السلام) بود و با وجود تنگناهاى مالى توفیق زیارت به اماکن مقدسه و حرم‏هاى شریف معصومین (علیهم‏ السلام) را پیدا کرد.
مى‏ گفت: دوست دارم در این دنیا زجر بکشم تا گناهانم پاک شود و سبکبال به آن جهان بروم چرا که یک لحظه از این جهان با آن جهان قابل مقایسه نیست. همین طور هم شد.
سوختگى شدید، از کار افتادن کلیه‏‌ها و دیالیز باعث شد زجر زیادى را در چند روز متحمل شود.
او همواره آرزوى شهادت داشت تا اینکه در سال 83 در مسجد ارک در خیمه عزاى سیدالشهداء به این آرزو رسید و 5 روز بعد از واقعه به لقاى پروردگار نائل شد.

روز واقعه:
از زبان همسر: از اول محرم روزه بود. افطارى ایشان را برداشتیم و بعد از اینکه از محل کار برگشتند به مسجد ارک رفتیم. قبل از آن من گفتم که امروز در مورد زندگینامه شهید دستغیب (از کتاب شهید راه نماز) براى بچه ‏ها تعریف کرده‏ ام. گفت: معناى واقعى عاقبت به خیر شدن همین است، چون بالاخره همه رفتنى هستیم همین شهید دستغیب ممکن بود دو سه سال بعد به مرگ طبیعى از دنیا برود، اما چگونه رفتن خیلى مهم است.

خبرنامه

بزودی...

تماس با موسسه

پورتال موسسه فرهنگی هنری قدیم الاحسان" وظیفه اطلاع‌رسانی و ترویج اندیشه‌ها و آثار حاج منصور ارضی را برعهده دارد.