شهدای مسجد ارک/ شهید امیر مهدى قمى

شهدای مسجد ارک/  شهید امیر مهدى قمى

امیر مهدى براى این دنیا خلق نشده بود و مال این دنیا نبود از این رو تنها 40 ماه میهمان این دنیاى فانى بود و روح آسمانیش در شب پنجم محرم 83 به جایگاه ابدیش پر کشید.

بسم الله الرحمن الرحیم

مرورى بر زندگى و خصوصیات شهید:

امیر مهدى در 20 شعبان المعظم به دنیا آمد و از همان بدو تولد نشانه‏ هایى از بزرگى در او مشهود بود. امیر مهدى هوش سرشار و قدرت یادگیرى بسیار بالایى داشت. مقاومت زیادى در برابر درد داشت. کودکى بسیار با محبت بود. وسایل مورد علاقه‏ اش را با سخاوت به دیگران مى‏ بخشید. به پدر و مادرش علاقه زیادى داشت و در کارهاى خانه به آنها کمک مى‏ کرد و به آنها احترام زیادى مى‏ گذاشت. علاقه خاصى به هیئت و مراسم سینه‏ زنى داشت. همراه نوارهاى مذهبى مدتها سینه زنى مى‏ کرد و از شنیدن اینگونه نوارها لذت مى‏ برد. امیر مهدى براى این دنیا خلق نشده بود و مال این دنیا نبود از این رو تنها 40 ماه میهمان این دنیاى فانى بود و روح آسمانیش در شب پنجم محرم 83 به جایگاه ابدیش پر کشید.

روز واقعه:
خانمى شب قبل از آتش سوزى به مسجد ارک خواب دید که اتوبوسى مقابل مسجد ارک ایستاده و مى‏ خواهد به کربلا برود. عده‏ اى زن و مرد سوار اتوبوس مى ‏شوند. آخرین مسافر پسر بچه کوچکى بوده که حدوداً 4-3 سال داشته و لباس آبى به تن داشت. در خواب براى این خانم جاى تعجب بود که پدر و مادر این بچه کجا هستند و چرا این کودک به تنهایى سوار اتوبوس شده است و به همین علت چهره کودک به وضوح در ذهن این خانم مى‏ ماند. فرداى مراسم تدفین، در مراسم یادبودى که براى شهدا در مسجد ارک گرفته شده بود، این خانم عکس امیر مهدى را مى‏ بیند و خواب خود را تعریف مى‏ کند.

خبرنامه

بزودی...

تماس با موسسه

پورتال موسسه فرهنگی هنری قدیم الاحسان" وظیفه اطلاع‌رسانی و ترویج اندیشه‌ها و آثار حاج منصور ارضی را برعهده دارد.