شهدای مسجد ارک/ شهیده سیده امّ البنین رضوى

شهدای مسجد ارک/ شهیده سیده امّ البنین رضوى

در آن سال‏‌ها این شهیده صاحب دو فرزند شد و همزمان مشتاقانه به تحصیل علوم دینى و علوم جدید پرداخت و در عین حال پشتیبانى از جبهه و رزمندگان را نیز ترک نکرد. در سال‏ هاى بعد به علت بیمارى مادر از ایشان به خوبى پرستارى مى‏ کرد و همیشه از دعاى خیر او بهره‏ مند بود

بسم الله الرحمن الرحیم

مرورى بر زندگى و خصوصیات شهیده:
ایشان در شهریور ماه 1342 در خانواده‏ اى از سادات طباطبایى چشم به جهان گشود. خیلى زود طعم یتیمى را چشید. در خردسالى تلاوت قرآن کریم را فرا گرفت و بعدها باعلاقه و پشتکارى که داشت استاد علوم قرآنى شد و در کنار درس و مدرسه به یادگیرى علوم اسلامى‏ پرداخت.
در دوران دبیرستان که دوران شکل‏ گیرى انقلاب اسلامى بود فعالیت‏ هاى سیاسى و مذهبى خود را در جهت مبارزه با رژیم ستم شاهى آغاز کرد. در راهپیمایى‏‌ها شرکت مستمر داشت. در سال 57 زندگى مشترک خود را آغاز کرد. با به ثمر رسیدن انقلاب و آغاز جنگ تحمیلى همسر ایشان که در نیروى هوایى مشغول خدمت بود به مأموریت‏ هاى متعدد و طولانى مدت مى‏ رفت. در آن سال‏‌ها این شهیده صاحب دو فرزند شد و همزمان مشتاقانه به تحصیل علوم دینى و علوم جدید پرداخت و در عین حال پشتیبانى از جبهه و رزمندگان را نیز ترک نکرد.
در سال‏ هاى بعد به علت بیمارى مادر از ایشان به خوبى پرستارى مى‏ کرد و همیشه از دعاى خیر او بهره‏ مند بود.
در انجام مستحبات کوشا بود. سحرها به عبادت مى‏ پرداخت. رابطه خاصى با اهل‏ بیت(علیهم‏ السلام) داشت. براى انجام کارهاى خیر پیش قدم بود. ماه محرم و رمضان غرق عبادت مى‏ شد. هر هفته به حسینیه چمنى مى‏ رفت و فرزندانش را نیز با خود مى‏ برد.
خوش اخلاق و مهربان بود و همیشه با نشاط و متبسم بود. با افراد صالح نشست و برخاست داشت. از دروغ و غیبت دورى مى‏ کرد. امر به معروف و نهى از منکر را به نحو
شایسته انجام مى‏ داد. با گذشت بود و صله رحم را انجام مى‏ داد. به حلال و حرام توجه داشت.
براى فرزندان و همسر و مادرش دوستى مهربان و صمیمى و حلّال مشکلات و غمخوار دیگران بود. شهیده رضوى در تمام صحنه‏ هاى سیاسى و اجتماعى حضورى پرشور داشت و در انتخابات و راهپیمایى‏‌ها شرکت مى‏ کرد. مطیع اوامر امام و رهبر معظم انقلاب بود. و در یک کلام بنده‏ اى مسلمان بود و سر انجام روح بزرگش در ماه محرم میهمان سید و سالار شهیدان شد.