"تولا و تبرا"رشته اتصال رسول الله صل الله علیه و آله به امام حسین علیه السلام و کربلا به انقلاب اسلامی

"تولا و تبرا"رشته اتصال رسول الله صل الله علیه و آله به امام حسین  علیه السلام و کربلا به انقلاب اسلامی

با سپری شدن ایام عزاداری محرم و صفر و رسیدن به ایام ولایی آغاز امامت ، امام غائب حضرت مهدی صاحب الزمان عجل الله فرجه شریف به نظر زمان خوبی برای تبین مطالبی در باب تولا و تبرا فرارسیده است فلذا با استفاده از بیانات حاج منصور ارضی مطالبی بیان می‌شود.

"تولا و تبرا"رشته اتصال رسول الله صل الله علیه و آله به امام حسین  علیه السلام و کربلا به انقلاب اسلامی

درگذشته برخی تفکرات " تولا وتبرا" را جزء فروع دین به شمار نمی‌آوردند، وحتی در دروس مدارس سابقاً اینگونه تدریس می‌شد؛ فروع دین را هشت مورد معرفی می‌کردند. می‌گفتند "تولا و تبرا" به صورت رشته ای در داخل همه فرع دین مستقر می‌باشد،اما علمای جدید می‌فرمایند " تولا و تبرا" به صورت جداگانه از اجزای فروع دین می‌باشد، زیرا حذف" تولا و تبرا" همان عاملی است که حتی می‌تواند قیام حضرت امام خمینی و سایر بزرگان دین را اشتباه جلوه دهد و تبدیل به حربه ای جهت ضربه زدن به ولایت فقیه نماید. پس "تولا وتبرا" نه تنهابه صورت جداگانه در فروع دین وجود دارد بلکه در سایراجزای آن نیز اعمال نفوذ میکند.
" إِنِّی بِکُمْ أَتَقَرَّبُ إِلَى اللَّهِ جَلَّ وَ عَلاَ بِالْخِلاَفِ عَلَى الَّذِینَ غَدَرُوا بِکُمْ وَ نَکَثُوا بَیْعَتَکُمْ وَ جَحَدُوا وِلاَیَتَکُم" (زیارت جامعه ائمه المومنین) ؛ یارسول الله(ص) من بواسطه شما به سوی خداوند تقرب می‌جویم بخلاف دشمنان شما که مکر و عذربرشما روا داشتند و بیعت شکستند و سعی بر انکار مقام ولایت عالی و منزلت و جایگاه شما داشتند. یعنی با حیله زندگی ائمه و همه مردم را به هم زدند لذا درروز عاشورا امام حسین علیه السلام فرمودند به خدا اینها من را فریب دادند این عیب امام نیست چون تنها راه اثبات این فریبکاری با وجود علم امامت همین رفتاری است که امام انجام دادند تا حالا من و تو هم که شیعه هستیم نگوییم اگر امام حسین(ع) برای آنها دلیل می‌آورد مردم بر می‌گشتند نامه‌های کوفی‌ها را نشانشان داد و فرمود نامه نوشتید بیایم و حالا به جنگ با من آمدید شما بودید که بیعت با امامت را شکستید سعی به انکار مقام ولایت داشتید تا جایی که اسباب دوری از اهل بیت(ع) را آماده کردید " وَ هَجَرُوا أَسْبَابَ مَوَدَّتِکُمْ " اینها که ضد اسلام هستند فرقی نمی‌کند در زمان پیامبر(ص) باشند  در زمان ابی عبدالله(ع) باشند و یا در زمان جمهوری اسلامی باشند نتیجه دشمنی با اسلام " تَقَرَّبُوا إِلَى فَرَاعِنَتِهِمْ بِالْبَرَاءَةِ مِنْکُمْ " شما فکر کن وقتی انسان از خدا دور می‌شود به کجا می‌رسد؟ کاش در خودش فرو برود و فقط به تنهایی برود جهنم ولی، وقتی کسی از خدا دور شد شیطان رهایش نمی‌کند کاری می‌کند وقتی خدا را نپرستید حتما شیطان را بپرستد شما این افرادی که آلوده شدند را نگاه کن! وقتی کسی برائت از دشمنان داشته باشدحداقل کار ممکن این است که از ظواهر دشمنی با خدا، خودش را پاک می‌کند! نمی‌شود هم مودت اهل بیت(ع) را داشت و هم مودت دشمنان خدا و دنیا را، نمی‌شود با گناه مشغول شد به هیئت هم آمد کم کم انسان را می‌برند! کم کم انسان منکر می‌شود حتی منکر امام حسین علیه السلام هم می‌شود آنها که دستگاه امام حسین(ع) را مقایسه می‌کنند با اعمال فردی، به راه دروغ می‌روند شما وقتی پرچم دین را حفظ کردی خدا کمکت می‌کند و تو به صراط مستقیم راهنمایی می‌شوی و زن و بچه و جامعه ات هم می‌آیند زیر همین پرچم!

منابع:
کتاب عاشورا عاشورائیان
اسلام سیاسی (بیانات حاج منصور سال 93 حسینیه صنف)