بدانید این انقلاب مانند دریا است؛ دریا تلاطم و موج و طوفان دارد ولی از بین نمی‌رود و از دل این دریا گوهر بیرون می‌آید.

بدانید این انقلاب مانند دریا است؛ دریا تلاطم و موج و طوفان دارد ولی از بین نمی‌رود و از دل این دریا گوهر بیرون می‌آید.

بیانات حاج منصور ارضی در زیارت عاشورا روز بیست و سوم ماه رجب المرجب مورخ بیست و یکم فروردین ماه ۱۳۹۷ حسینیه صنف لباس فروشان


بسم الله الرحمن الرحیم

مومنین دقت کنند نباید به‌وسیله بازی‌‌ها و بهانه‌های تلاطم در اقتصاد و بازار از انحراف‌های دینی غافل شویم. 
توجه کنید زیارت اهل بیت علیهم السلام برای مومنین، شیعیان و محبین توفیق است پس قدر بدانید. زیارت در بعضی از ایام آداب و زمان مخصوصی دارد مثلا در روز اربعین یا نمیه شعبان زیارت امام حسین علیه السلام توصیه شده، فصل زیارت اباعبدالله علیه السلام در ماه رجب است. اگر شما سائل و یا زائر هستید سعی کنید در لیله المحیاء خود را به یکی از ذوات مقدسه برسانید حتماً عنایتی به شما می‌شود، البته افضل آن زیارت امیرالمومنین علیه السلام در شب بیست و هفت رجب است. فرمودند هرکسی لیله المحیاء یعنی شب تا سحر خود را به حرم امیرالمومنین علیه السلام برساند شفا پیدا می‌کند. واقعاً این شب، شب زندگانی و زنده شدن است. خودتان را به اهل بیت علیهم السلام برسانید اگر در این روزها خود را نرسانیم این فرصت‌ها تمام می‌شوند. زیارت نصیب هرکسی نمی‌شود و کسانی‌که زیارت نزدیک نصیب‌شان نشده می‌توانند به‌عنوان زیارت از دور در هرجایی بودند می‌توانند مناجات و زیارت بخوانند، ببینید اهل بیت علیهم السلام چقدر به فکر ما بودند که زیارت بعید رسول اکرم صلی الله علیه و آله را به ما تعلیم دادند. دقت کنید من و شما و تمام مومنین نباید به دنبال بازی‌های انحرافی باشیم و با بهانه‌های تلاطم در بازار ارز و طلا از انحراف‌های دینی غافل شویم. 
در ادامه شرح حدیث صد و سه خصلت مومن به ویژگی سی‌ و چهارم رسیدیم؛ " صَبُوراً عَلَى مَنْ أَسَاءَ إِلَیْهِ " مومن بر کسی که به او بدی کرده است شکیبا است. دقت کنید این صفات مومن در جامعه ایمانی و در برابر مومنی است که به شما بدی کرده نه با دشمنان، مثلاً به آمریکا با این همه ظلم و جنایتی کرده ما به آن‌ها نیکی کنیم اتفاقا باید ما در مقابل این ظلم ایستادگی کنیم و بجنگیم. اما در مورد مومنین اطراف خود اگر کسی به شما بدی کرد، شکیبایی داشته باشیم. این خصلت با خصلت قبلی فرق دارد در آن خصلت می‌گویی " حَلِیماً إِذَا جُهِلَ عَلَیْهِ " اگر درباره او به نادانی رفتار شود حلیم و بردبار است. ولی این‌جا به شکیبایی در مورد مومنی که به شما بدی کرده صحبت می‌شود. آیات ۳۴ و ۳۵ سوره فصلت می‌فرماید: " وَلَا تَسْتَوِی الْحَسَنَةُ وَلَا السَّیِّئَةُ ادْفَعْ بِالَّتِی هِیَ أَحْسَنُ فَإِذَا الَّذِی بَیْنَکَ وَبَیْنَهُ عَدَاوَةٌ کَأَنَّهُ وَلِیٌّ حَمِیمٌ " خوبی و بدی برابر نیستند همواره به نیکوترین وجه پاسخ ده، تا کسی که میان تو و او دشمنی است چون دوست مهربان تو گردد.
در روایتی امام على علیه السلام در غررالحکم می‌فرمایند: " مِن کَمالِ الإیمانِ مُکافاةُ المُسیءِ بِالإحسانِ " از [نشانه‌هاى] کمال ایمان این است که بدى‌کننده را به نیکى پاداش دهى. و همچنین در روایتی دیگر ایشان می‌فرمایند: " مَن لَم یُجازِ الإساءَةَ بِالإحسانِ فلَیسَ مِنَ الکِرامِ " کسى‌که بدى را به نیکى پاداش ندهد، از بزرگواران نیست. امیرالمومنین علیه السلام در نهج البلاغه می‌فرمایند: " ازْجُرِ الْمُسِی ءَ بِثَوَابِ الْمُحْسِنِ " گنه‌کار را با پاداش دادن به نیکوکار(تنبیه کن و) از گناه بازدار.
امام صادق علیه السلام وقتی مورد بی‌احترامی و اهانت یکی از خویشاوندان خود قرار گرفت فرمود بروید و به او احسان کنید .و یا شنیده‌اید آن شخصی که بر سر پیامبر صلی الله علیه و آله  شکمبه می‌ریخت که پس از مریضی‌اش پیامبر به عیادت او رفتند. اگر می‌بینید با نیکوکاری و احسان می‌توان شخص بد رفتار و یا کافر را تغییر داد سعی کنید به او احسان کنید، ولی به این معنا نیست که شخصی هر طور می‌خواهد بی‌احترامی و خلاف دین و کشور و مومنین انجام دهد و اصلاح پذیر هم نباشد و ما فقط با او به احسان برخورد کنیم. بدانید این انقلاب مانند دریا است؛ دریا تلاطم و موج و طوفان دارد ولی از بین نمی‌رود و از دل این دریا گوهر بیرون می‌آید، پس بدانید ان شاء الله این انقلاب می‌ماند و کسی‌که واقعا می‌خواهد زندگی کند و گوهر باشد در آن می‌تواند. حتی طعام انسان‌ها نیز از همین دریاست در این دریای انقلاب کم نیاورید.